Keď to nefunguje hore, nemôže to fungovať ani dole

Politici sú volený zástupcovia ľudu. Občania prostredníctvom zvolených poslancov NR SR - zákonodarcov prijímajú, menia alebo rušia právne normy, ktoré regulujú právny stav v štáte. Preto je eminentné využiť svoje volebné právo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Dnes som sa zamyslel nad úvahou čo je potrebné urobiť preto, aby sme boli skutočným právnym štátom. Denne dostávam desiatky až stovky e-mailov, telefonátov v ktorých ma žiadate o radu, pomoc. Mnohí z Vás už strácajú nádej, že nastane viditeľná zmena, ktorá zmení Slovensko.

Ja túto víziu mám. Jeden človek Slovensko nezmení, ale milión ľudí áno. Každý však musíme začať od seba - a to minimálne využitím svojho základného ústavného práva - práva voliť.

Ja okrem svojho základného ústavného práva voliť - aktívne využijem v parlamentných voľbách ak svoje ústavné právo byť volený - kandidujem totižto ako študent práva v parlamentných voľbách na poslanca NR SR za stranu Za ľudí - moje volebné číslo na kandidátke je 139.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Som presvedčený, že veci sa zmeniť dajú. Máme víziu, máme silu, máme riešenia, máme odborníkov. Stretávam sa s Vami občanmi - sú medzi Vami veľmi silné ľudské príbehy, ktorých sa dotkla nespravodlivosť, arogancia moci. Mnohí z Vás už stratili nádej. Ja som však presvedčený, že po 30 rokoch od revolúcie opäť dokážeme sa spojiť v zásadných otázkach a poraziť zlo.

Sme veľmi malá krajina. Žijeme však v štáte, v ktorom zlo prerástlo vymožiteľnosť základných ústavných práv. Pripomeňme si len ako vláda Róberta Fica blokovala voľbu sudcov Ústavného súdu.

Pričom Ústavný súd Slovenskej republiky je jediný vnútroštátny súd, ktorý má právomoc zrušiť akékoľvek právoplatné súdne rozhodnutie, a to aj vrátane Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Ústava bez ústavného súdu je ako svetlo, ktoré nesvieti. Dovolanie sa spravodlivosti je často otázkou celoživotného nasadenia. Spravodlivosť je niečo o čo musíme neustále usilovať, aj keď vieme, že v absolútnej kryštalickej podobe ju nemôžeme nikdy dosiahnuť.

Skryť Vypnúť reklamu

Úspech majú tí, ktorí poznajú celý les práva, nie len jeden strom zákona.

Filip Pastorek

Filip Pastorek

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 23 rokov, som študent práva a kandidujem do NR SR v parlamentných voľbách 2020 za stranu Za ľudí - moje číslo na kandidátke je 139.Parlamentné voľby sa konajú v sobotu 29. februára 2020. Budem rád, ak mi dáte príležitosť zmeniť Slovensko k lepšiemu.Spravodlivosť je niečo o čo musíme neustále usilovať, aj keď vieme, že v absolútnej kryštalickej podobe ju nemôžeme nikdy dosiahnuť. Úspech majú tí, ktorí poznajú celý les práva, nie len jeden strom zákona.Na svojom konte mám takmer 30 právoplatne skončených právnych vecí - s absolútnou úspešnosťou, avšak vo viacerých prípadoch som sa spravodlivosti dovolal až na Najvyššom súde Slovenskej republiky.Môžete sa na mňa s dôverou obrátiť, e-mail na mňa je filippastorek@azet.skKaždému jednému prípadu sa budem osobne venovať! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu