Pravda o zebre III - o nieco neskor

Moja pauza netrvala tyždeň ale tri. Prvý potrebovala duša, ďalšie dva telo, aby sa s tým všetkým vyrovnalo. A aby bolo z môjho pohľadu konečne použiteľné na „nový život“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pondelok.

Už som to prestala riešiť. Nejako som si zvykla na fakt, že som doma, že si robím, čo chcem a kedy chcem, že síce pošlem zo dve Cvéčka denne kadetade ale aj na fakt, že sa mi neozvú. Aj depka odišla. Začala som sa venovať psychoanalýze a sebapoznaniu. Okolie to zatiaľ nechápe, ale oni na to prídu. Vďaka novej a múdrej mne samozrejme...

No a nákupom. Aj keď chápem, že ide o investíciu do mňa a mojej budúcnosti, že si toho správneho nájdem jednoznačne iba v tej super-truper sukni, trošku ma začína srať, že peniaze na mojom účte len ubúdaju. Niekde je chyba...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Utorok.

Chyba je evidentne dosť veľká, keďže ma dnes ráno ten milý pánko v monterkách odpojil od elektriny. Vraj neplatím účty. No ja nie, to za mňa vždy banka robila, nech odpojí tú.... comp mám vybitý, dnes teda žiadne životopisy neodídu. Pôjdem radšej ja, v Astorke hrajú Malkáča, možno si niekto všimne môj hĺbavý výraz v tvári.

Streda.

Áno mami, hľadám si niečo. Vieš, doba je ťažká, ale neboj, to príde, zatiaľ som v pohode, nerob si stres, daj mi čas a uvidíš! Ale áno, veď ja mám niekoho. Noooo, vysoký, milý, čo? Ako sa volá? Veď....fero, nie? Už som ti hovorila... – klasika v telefóne, hádam šiestykrát za tento týždeň. A moja depka stále nič! Ako sa mám naštartovať, keď som tak v pohode?! Volám kamoške, nech príde na večeru. Vyrážame spoju do ulíc a je nám super. Aj keď obe tajne dúfame, že raňajky strávime vo dvojici a každá oddelene.

SkryťVypnúť reklamu

Štvtok.

Zázrak. Nie, nie včerajší večer, to bolo štandartne smutné. Teda, čo sa sexu týka, inak sme mali dosť ruku hore. Ale volali mi z personálky. Šups do kostýmu, idem na pohovor.

Piatok.

Mám to. Ja budem robiť v TEJ korporácií. Oni si ma vybrali, a ja budem mať na starosti tím ľudí a budem mať plat na úrovni môjho šéfa v predchádzajúcej firme a auto a vôbec... od radosti a nechápania sa prechádzam v centre už pár hodín, sadám na kávu, len tak sama, lebo chcem. A on si prisadol.

Sobota.

Už síce nesedí, už leží, a to priamo v mojej posteli ale vôbec mi to nevadí. Naopak, mám z toho dobrý pocit. Keď sa o deviatej zodvihol, že ide kúpiť pečivo, cítila som sa ako tínedžerka na školskom výlete – budúcnosť bola ďaleko, minulosť ešte ďalej ale prítomnosť som preciťovala každým nádychom. A moje telo potrebovalo dýchať, tak dýchalo stále hlbšie a viac a moje pery sa smiali.

SkryťVypnúť reklamu

Nedeľa.

Hyperventilácia.

Opäť sama. Vlastne nie, depka sa vrátila. To sa dalo čakať...

Marina Fintorova

Marina Fintorova

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tvrdohlavo naivná, drzo samostatná, medovo štipľavá, spontánne zodpovedná a nezodpovedne spontánna. A ešte veľa ďalšieho ale rada nedopovedám do konca. Zoznam autorových rubrík:  ÚvahyReálne výmyslyPoviedky o neverePokusy o rýmovačkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu