Ženský pohľad do mužskej duše (v skratke a bez analýz)

Fuuuuu, to bol náročný večer. Rýchly a intenzívny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Z roboty som utiekla o piatej, cvalom domov, sprcha, make-up, vlasy, oblečko. To posledné nebolo až také jednoduché vzhľadom na pointu plánovanej večere a dress code navrhnutý mojím šéfom. Išlo totiž o neformálnu večeru s klientom pri príležitosti podpísania zmluvy (konečne!!! rokovačky ma stáli zopár mikrotrhlín na tváry – zatiaľ ich síce nevidieť, ale v budúcnosti z toho určite budú mega vrásky!), a kedže klientom boli dve dlhonohé blondínky, samozrejme marketingové špecialistky, doplnil môj šéf na pozvánku aj dress code „shick and sexy“. Normálne by som sa na šaškáreň pred zrkadlom vysrala, o moje „chic and sexy“ predsa nešlo, mali však dobehnúť aj tí dvaja právnici zastupujúci klienta (=dve dlhonohé krásky), s ktorými som sa vyhádala kvôli zneniu zmluvy... No čo, som single a človek nikdy nevie...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ani nevedel. Právnici prišli o dve hodiny neskôr aj to zhulení jak jamajskí rybári. Ten vysmiatejší stále krochkal a ten, čo sa mi ešte pred pár dňami zdal celkom k svetu tesne pred vstupom do krčmy chytil fázu „ľutujem sa, ľutujte ma“. Princezné ani môj šéf si to však už asi nevšimli, k danému momentu mali v sebe tak asi 6 až 8 tekíl a ich koketné bľabotanie som prestala vnímať už po tretej.

Pri pohľade na všetku tú nádheru, ktorá rozkvitla okolo mňa som do seba kopla ešte dve vodky a so šarmom Lady Di sa odporúčala nemysliac na následky.

Vyšla som z podniku a pokúšala sa zdolať zámkovú dlažbu námestia v tých „chic and sexy“ podpätkoch. Mala som v pláne vziať si odtiaľ taxík a odplížiť sa domov s pomaly rozvíjajúcou sa depkou. Ako som tak čakala, skúmala som cez sklá obsadenie a náladu v okolitých podnikoch až som v jednom natrafila na pekný zadok môjho kolegu. Bol to náš itéčkár, zdal sa mi milý ale nikdy sme sa vlastne ani nerozprávali, teda ak nepočítam pár prehodených otázok pri príležitosti odpálenej RAMky v mojom compe. Zadok som si však všimla už vtedy a už to, že som si vedela vybaviť jeho meno spomedzi 250 ďalších v našej firme som považovala za znamenie. A tak som tam vošla.  

SkryťVypnúť reklamu

„Čau Peťo, vidím nečakanú zábavu v utorok, presne to, čo teraz potrebujem, môžem sa pridať? “

„Jásné, čau, poď. Toto je ....“ išiel ma predstaviť osadenstvu.

„Toto je ale chlapský utorok!“ prekvapil ma hlboký hlas zprava a vtedy som si všimla, že som sa skutočne ocitla medzi samými chalanmi - okolo stola sedelo 7 použiteľných kúskov, na stole poloplných 7 pív a poloprázdnych 7 krabičiek s ťavou.  Páčili sa mi a okrem toho, čokoľvek bolo lepšie ako ísť teraz domov.

„Ok, chápem, tak čaute, ja som Fero“ predstavila som sa. Veď aj traja mušketieri boli v skutočnosti štyria, prečo by sedem statočných nemohlo byť osem?

SkryťVypnúť reklamu

Chalani do jedného zdvihli zrak a premerali si moje little black dress a desaťcentimetrové podpädky, napriek tomu však ani jeden nezaváhal a chlapsky mi podal ruku.

„Čau“.

Moje prvé ponaučenie toho večera teda znelo: andersen je passé, šaty už človeka nerobia!

A bola som v klube. Teda skôr Fero bol a to ešte vôbec netušil v akom elitnom!

Traja z nich boli priateľmi z detstva, zvyšok sa k nim pridal na výške a odvtedy boli nerozluční. Už to mi prišlo v dnešnej dobe neobvyklé a krásne. Pôvodne spolu trávili oveľa viac času, posledný rok sa to však zredukovalo na niekoľko víkendov a pravideľné utorky – utorok bol navrhnutý v čase, keď bolo zopár z nich úspešne zadaných. Nechceli rozbíjať milenecké víkendy a tak namiesto pôvodných piatkových výjazdov odhlasovali utorky.

SkryťVypnúť reklamu

Tu moje ďalšie odhalenie večera:

Ak je chlap v ruji, resp. ak nebodaj absolvoval úspešný lov na partnerku stáva sa automaticky vodcom stáda, ktorý určuje základné pravidlá. Ostatní členovia sú následne ochotní akceptovať aj také, ktoré by inak okamžite zmietli zo stola.

Dnes to už nebola pravda, rovnako ako ja, aj oni pohoršovali vlastné babičky a rodičov neusporiadaným single životom, utorky však zostali. Ževraj sa osvedčili, lebo keďže idú na druhý deň do práce nerozbíjajú sa na šrot, resp. ak, tak pod heslom „do dvanástej v posteli“ .

Moje tretie zistenie o mužskej duši teda bolo:

Ak bol chlap raz nainfikovaný, stopy vírusu zodpovednosti v jeho hlave zostavajú aj po odstránení pôvodcu tohto zákerného ochorenia. Niekedy takýto vírus pôsobí na objekt aj následne, avšak bez ďalšieho externého spúšťača väčšinou v oveľa menšej miere a na vopred nečakanom mieste.

Nasledoval večer plný vtipov, vulgarizmov a piva ale ja som sa cítila neuveriteľne fajn. Nik nehľadal slová medzi riadkami, nik nechápal skryté významy viet, ktoré tam aj tak neboli, nik nepozeral ako sa pozerám a ja som tiež neriešila. Bola som proste Fero na chlapskom utorku. Keď sme sa o pol štvrtej ráno lúčili so slovami „Fero, si fasa chalan, v utorok určite dojdi“ došlo mi štvrté ponaučenie večera:

Aj do stáda úzko spriatelených mužov sa dá preniknúť, nemôže to však byť cielený násilný útok a už vôbec nie v prestrojení. Aj keď sa to niekedy na prvý pohľad nezdá, niektorí muži sú inteligentní a vedia aj vnímať. A keď to myslíš úprimne, vedia aj v žene v make-upe a minišatách vidieť parťáka na pivo. 

Cestou domov som si bola 100% istá, že ďalší utorok nevynechám!

Marina Fintorova

Marina Fintorova

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tvrdohlavo naivná, drzo samostatná, medovo štipľavá, spontánne zodpovedná a nezodpovedne spontánna. A ešte veľa ďalšieho ale rada nedopovedám do konca. Zoznam autorových rubrík:  ÚvahyReálne výmyslyPoviedky o neverePokusy o rýmovačkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu