Chátrajúci areál v Petržalke dostane novú šancu

Zanedbaný areál v Bratislavskej Petržalke prejde kompletnou rekonštrukciou.

Chátrajúci areál v Petržalke dostane novú šancu
(ilustračné fotografie Južnej pláže, zdroj: yimba.sk/juzna-plaz)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Chátrajúci areál pri petržalskom Medissime a jazere Veľký Draždiak nie je pre Bratislavčanov a najmä Petržalčanov žiadnou neznámou. Areál, v ktorom pred pár rokmi stálo funkčné detské ihrisko a bufet s posedením, ešte donedávna zarastal trávou a stromami.

Čo sa zmení?

Hlavné mesto Slovenskej republiky vyslovilo súhlas s investičnou činnosťou a chátrajúca oblasť v okolí Draždiaku by sa onedlho mala premeniť na stavenisko novej polyfunkčnej stavby s názvom Južná pláž. Tá by verejnosti mala predstaviť nový bytový komplex, rekreačnú pláž jazera Draždiak, celoročné wellness, reštauráciu, kancelárske priestory, garáže, telocvičňu, tri detské ihriská, amfiteáter pre menšie kultúrne podujatia, dve móla a peší bulvár spájajúci promenádu pri Chorvátskom ramene s jazerom Veľký Draždiak.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Prvé stavebné úpravy chátrajúcej oblasti  by sme mali vidieť už po Novom roku.

Projekt výstavby južnej pláže na svojej oficiálnej webovej stránke uvádza, že výstavba by sa mala začať realizovať v roku 2022 a mala by byť dokončená do roku 2024.

 

Zrealizovaný projekt v očiach investora vyzerá takto:

Obrázok blogu

Obrázok blogu

 (ilustračné fotografie Južnej pláže, zdroj: yimba.sk/juzna-plaz)

Realizácia už začala.

Momentálne sú pozostatky chátrajúceho súkromného areálu v rukách investora V. D. Lake, ktorý postupne začal s ich likvidovaním a čistením celého doterajšieho objektu. Do konca roka 2021 je naplánované kompletné vyčistenie areálu. Začiatkom nového roka by súčasťou plánu malo byť odstránenie starého oplotenia okolo objektu a vybudovanie nového. Ďalším krokom by malo byť osadenie lavičiek pozdĺž nového oplotenia, ktoré by boli hneď sprístupnené aj verejnosti. Investor by takto chcel vytvoriť prvé oddychové využitie areálu ešte počas realizačných fáz projektu

Skryť Vypnúť reklamu

Použité zdroje: https://www.yimba.sk/juzna-plaz, https://www.juznaplaz.sk/#o-co-ide

 

Viktória Floreková

Viktória Floreková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Som študentkou na osemročnom gymnáziu v Bratislave. V budúcnosti by som sa chcela venovať žurnalistike. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu