Ešte vždy nechce nikto riešiť slov.-maď. problém?

Veru nie. Ani vrchnosť, ani novinári a ani tretí sektor. Potom sa nečudujme, že ešte vždy nie je doriešený.A pritom je to také jednoduché.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Skutočné riešenie je stav, ktorým dosiahneme zvýšenie sebavedomia oboch národov. Skutočné riešenie je také, ktoré nebude potrebovať hrubé čiary, reciprocitu a ani toleranciu. Riešenie je naporúdzi, len ako ho dostať na verejnosť? Bez verejnosti, ktorej sa to najviac dotýka, to jednoducho nejde. Politikom už nikto v tejto oblasti neverí, novinári zabudli, že právo na informácie sa dotýka občana a oni sú iba prostredníkom týchto informácii. V obrat politikov nedúfam, ale možno by sa našlo médium, alebo aspoň jeden novinár, ktorý je chotný naplniť svoje poslanie a nahradiť tzv. antické rečnícke súboje. Možno sa najde novinár, ktorý bude ochotný vykriknuť: "Kráľ je nahý", i v inej, ako politickej oblasti. Problém sa dá ešte vždy doriešiť bezbolestne. Nechcem sa dozvedieť, že ako dlho ešte táto možnosť potrvá.

František Hodonský

František Hodonský

Bloger 
  • Počet článkov:  147
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten, ktorý si na všetko čo vidí a počuje kladie otázky. Zoznam autorových rubrík:  zdraviePokecáme?spolocnosťvierafilozofiaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

223 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu