Ako to včera na ceste do Santa Fe naozaj bude

Toto je logické pokračovanie článku Ako som zajtra docestoval do Santa Fe. Všetko išlo za posledných 36 hodín podľa plánu, takže vzrušenie hľadajte v iných príspevkoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ako som zajtra docestoval do Santa Fe - 1. časť 

Podľa cestovného poriadku ako prvý spoj na linke Seckenheim (Nemecko) - Santa Fe (Nové Mexiko, USA) je uvedená električka číslo 5. Prišla presne podľa plánu o 9:21.

Obrázok blogu


Aj vlak z Mannheimu na letisko do Frankfurtu šiel puntičkársky podľa toho istého cestovného poriadku.

Vlak je to vpravo na obrázku.

Obrázok blogu

Než sme mohli s kolegom prestúpiť na ďalší dopravný prostriedok, čakali nás predtým dlhé procedúry.

Kedysi sa plastikové sáčky, do ktorých sú povinní cestujúci zabaliť všetky nádobky s málo tuhým obsahom do 100ml, rozdávali pred kontrolou zadarmo. Dnes vo Frankfurte z toho majú novinové stánky výnosný kšeft - jedno euro za kus.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Kontroly pred vstupom do lietadla sú prísne. Doslovne a ručne vás ošacujú, nenechajú na vašom tele jediný neprebádaný kúsok, osobné kontroly prebehnú až dvakrát. Mňa na prvej dokonca vyzuli z topánok a odniesli ich niekam preč, nechajúc ma niekoľko minút na letisku bosého.

Konečne sme sa prebojovali k nášmu ďalšiemu hromadnému dopravnému prostriedku (skoro 400 pasažierov).

Obrázok blogu

Mali sme šťastie na miestenky, dostali sme dve sedadlá pri okne, ďaleko od motorov. Nasadil som si okamžite sluchátka a skontroloval kanál číslo 9 - informácia z internetu sedela, hral Eric Clapton pesničku Wonderfull tonight.

SkryťVypnúť reklamu

Prvá polovica letu prebehla v pohode, aj zásluhou štedrej obsluhy letušiek Lufthansy a mojej neostýchavosti. Nevraviac, že mne v lietadle chutí.

Obrázok blogu


Najkrajší zážitok som mal, keď po skončení kresleného filmu Happy Feet o tučniakoch, ktorí brázdili snehové pláne a kĺzali sa z ľadových kopcov, sme vyzreli von oblokom a naskytol sa nám nádherný pohľad na Grónsko hlboko pod nami.

Obrázok blogu

A ešte raz.

Obrázok blogu

Druhá polovica letu už bola zdĺhavá, ale raz sa všetko musí skončiť.

Na procedúry cez imigračné a colné úrady na letisku v Denveri som bol obzvlášť zvedavý. Všetky inštruktáže, ktoré vám poskytnú predtým budia dojem, že už malá chybička môže spôsobiť obrovské problémy. V lietadle nám premietli názorné video, ako vyplniť biely papierik pre návštevníkov s vízami. Číslo 1 musíte písať ako I, sedmičku prosím bez sukničky! A obzvlášť pozor pri štvorke, aby sa nepodobala na 7. Opravy preklepov nie sú povolené, všetko treba znova prepísať.

Dávam aspoň jeden ilustračný záber z priestorov pred vstupnou kontrolou, ktorý nie je z letiska v Denveri. Nápisy so zákazmi fotografovania a video záznamov sa tentoraz nedali prehliadnuť, pre neposlušných hrozila pokuta 40 dolárov.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Kontrola prebehla bez najmenších problémov. Kolegov papierik zobrali úradníci aj s preklepmi.

Cesta sa v tomto momente ešte neskončila. Čakali nás 3 hodiny čakania v letiskovej hale Denveru a nakoniec exotický let lietadielkom Beach 1900D pre 19 cestujúcich a dve vrtule, kde druhý pilot robil zároveň i jedinú letušku.


Dorazili sme na náš hotel v Santa Fe neskoro večer.

Dnes ráno som už stihol obhliadnuť blízke historické námestie, fotky nájdete na tejto adrese:

Santa Fe, Historic Plaza, Saturday morning

Pokračovanie čoskoro.

Peter Frolkovič

Peter Frolkovič

Bloger 
  • Počet článkov:  83
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Matematik na Slovensku po 12 rokoch v cudzine. Do roku 2008 písal na tomto blogu vážne o veciach tak, že nebolo jasné, či to myslí vážne. Chcel záujem vzbudiť, nie uspokojiť. Zoznam autorových rubrík:  MuzikaInternetFotoletoFilmyOstatnéKaliforniaNávratNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu