Samozrejme, že mám pre svoje tvrdenie i argumenty. Aj sa s nimi na tomto mieste pochválim, len ich nesmiete brať príliš vážne.
Skúsme sa teda obaja (beriem si vás, čitateľov, takto po jednom), zamyslieť nad tým, kedy je vonku teplejšie. Myslím, že sa zhodneme v tom, že takýto jav nastáva, keď je naša strana zemegule vykurovaná dlhšie svojim hlavným zdrojom energie - slnkom. No a to je presne to, čo slnko začne robiť po uplynutí vianočných sviatkov - dni sa začnú predlžovať od zimného slnovratu!
Keďže realitu po Sviatkoch zhonu začínam vnímať až od Troch kráľov, od toho dátumu sám seba úspešne presviedčam, že nastupuje jar. Ak sa aj vyskytne v praxi odklon od mojej teórie, beriem to len ako výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo.
Ja viem, že pri svojej úvahe o oteplovaní som nezohľadnil iné dôležité faktory, ale v zanedbávaní sme my matematici profíci.
Každý beozblačný deň sa snažím pozorovať ako zapadá slnko za obzor a teším sa každej minúte, o ktorú mu to dlhšie trvá.

Západ slnka v Heidelbergu, 9.2.2005 o 17:21
Možno už sami (prípadne samy) tušíte, ako to dopadne. Keď nastane jar aj pre vás ostatných, a keď dokonca i počasie akceptuje tento fakt, pomaly zabudnem na svoj zdroj radosti, a teším sa spolu s ostatnými z teplého počasia bez pozorovania dôkazového materiálu.
Nie som žiaden demagóg, som ochotný akceptovať i teórie iných teoretikov. Preto pripúšťam, že na sklonku leta (ktorému ty asi hovoríš jeseň ) prehlušia iné faktory dôležitý fakt, že dni sa krátia. Nemusím sa teda čudovať, že nás teplé dni (hanba výnimkam) napriek tomu naďalej doprevádzajú až do novembra.
Až niekedy v tomto mesiaci si všimnem, že dni sú podozrivo krátke. Našťastie, v novembri začínajú v Nemecku už prípravy na vianočné sviatky a ja sa znova teším na Vianoce.
Vy už asi tušíte prečo.
P.S.
V sobotu 8. januára, dva dni po Troch kráľoch, sme tu mali slnečno, 15 stupňov. Sneh z našej terasy by sa dal za tento rok pozbierať do veľkého sáčku od práškového cukru. Na zajtra hlásia 13 stupňov a dážď, dážď, dážď ...