Ako naštartovať opozíciu

V diskusii k článku o fungovaní Veriteľa zaznel od Daniela Jankecha jeden marketingovo zaujímavý nápad, ktorý by možno pomohol konečne nakopnúť našu nešťastnú, chátrajúcu opozíciu, o ktorej nielen zo všetkých strán počujeme, že nemá témy, ale sa o tom aj osobne presviedčame.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Možno ani tak nejde o to, že by nedokázali zaujať, skôr mám obavu, že občania/voliči jednoducho neodkážu týmto témam rozumieť. Oveľa ľahšie sa predsa rozumie teatrálnym čiernobielym heslám, ktoré na prvý pohľad vyzerajú veľmi dobre, ako zo známych slovenských rozprávok, o boji proti zlým bohatým podnikateľom a ochrane dobrých chudobných ľudí, závislých na sociálnych dávkach.

Ale k veci, ten marketingovo zaujímavý nápad, ktorý by mohol našu opozíciu nakopnúť nie je pod slnkom nový, už onehdá ho v inej podobe zrealizoval Fedor Flašík, keď inštaloval pred prezidentským palácom hodiny, ktoré odpočítavali zostávajúci čas do konca funkčného obdobia prezidenta Michala Kováča.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednalo by sa o umiestnenie počítadla zobrazujúceho neustále sa zvyšujúce zadlžovanie zdravotníctva pred Ministerstvom zdravotníctva.
A možno ešte lepšie - zobrazovala by sa tam suma, ktorá by v korunách (a samozrejme už aj v EURO) zjednodušene vyjadrovala, koľko z peňaženky jedného daňového poplatníka bude musieť byť vynaložené na oddĺženie zdravotníctva v budúcnosti.
Možno by sa ľudia aspoň na chvíľu zľakli mýtov ako sú "bezplatné zdravotníctvo", alebo "bezplatné školstvo".

Epilóg

Bolestivé poznanie je, že na zaujatie voličov bude stále viac potrebné používať stále primitívnejší marketing, ktorého výsledky nevyžadujú veľa rozmýšľania zo strany prijímateľa. Do politiky sa tak stále viac dostane prvkov "reality show" (Žigmund Pálffy na jeden deň ministrom, Počiatek učinkoval v seriále) a tým sa ohromne bulvarizuje. Vznikne akási bulvárna demokracia.

SkryťVypnúť reklamu

Nie je dôležité byť štátnik, stačí byť sexi. Vláda útočí na emócie a tomu ľudia dobre rozumejú, presne tak, ako rozumejú Novému Času. A pri politike, kde sa nevyžaduje kritické myslenie, ale na prvom mieste sú emócie, tam vedie cesta do pekla.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu