Letargia z koalície

Kým na začiatku Rôbert Fico ešte aspoň skúšal reagovať na rôzne prejavy klientelizmu (odvolanie ministra Jureňu), dnes už je, zdá sa, v stave, kedy na všetko rezignoval. Pravdepodobne si uvedomil, že by aj tak musel odvolávať niekoho každý mesiac, pretože pri pánovi Slotovi a Mečiarovi a najmä firmách, ktoré za nimi stoja, sa nejedná individuálne zlyhanie, ale o úplne bežný spôsob ich fungovania v politike.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A tak už pri všetkých ostatných donebavolajúcich klientelistických a pololegálnych aférach (nástenkový tender, predražené zmluvy, milióny v igelitkách) len mykne plecom, alebo mávne rukou, a opakuje mantru o smiešnych médiách a novinárskych hyenách.

To sa mu ľahko žije, keď hrá hru celkom sám, lebo všetkých potenciálnych oponentov už vopred diskvalifikoval.

Novinárom neverí apriori a jeho koaliční partneri, kvôli tomu, aby sa udržali vo vláde, poprú aj vlastný nos medzi očami. Eurofondy nepustia, ako napísal voľakto v diskusiách, aj keď je vlastne jedno odkiaľ tie peniaze sú, hlavne že ich je veľa a dajú sa legálne preliať spriazneným firmám pred zrakom bezzubých médií a tupých voličov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď ide o akési kupovanie poslancov opozíciou pred pár rokmi, Fico je prvý, kto na nich vykrikuje. Keď ide o klientelizmus v jeho vláde s jeho koaličnými partnermi, kým sa nepreukáže, že bol porušený zákon, všetko je v naprostom poriadku. Aké nesymetrické a úbohé.

"Ubezpečujem vás, páni kolegovia z novín, že traja ľudia, ktorí stoja pred vami, majú dosť rozumu, aby nenaleteli na rôzne pokusy, ktoré sa objavujú každodenne v médiách,"

To nám je všetkým jasné. Voličské preferencie sú stále neznesiteľne vysoké, a nepustia. Aj keby hromy padali a uliali ste aj sto miliárd, kým stojí za vami volič, my ostatní sa môžeme dať akurát tak vypchať. Taká je demokracia.A pritom to nebolo ani také ťažké - stačilo otriasť dôverou ľudí voči médiám a novinárom.

SkryťVypnúť reklamu

Z pohľadu premiéra to naozaj tak vyzerá, a ešte veľmi dlho bude vyzerať (kým vydrží podpora voličov), že je všetko v úplnom poriadku, lebo s Janom a Vladom sa nakoniec predsa vždy dá dohodnúť.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu