Možná reakcia na prepustenie britských vojakov

Prepustenie britských vojakov zo zajatia v Iráne je potešujúce. O čo viac mi však "imponovala" reakcia iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda, ktorý sa vyjadril priam humánne, až by som povedal že kresťansky: "Pri príležitosti narodenín veľkého proroka (Mohameda)... a príležitosti odchodu Krista oznamujem, že vláda islamskej republiky a iránsky ľud, so všetkou mocou a plným právom postaviť vojakov pred súd, týmto pätnástim odpustil..." (Zajatí britskí námorníci sú doma, SME, 5.4.2007)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Ja na mieste Tonyho Blaira by som reagoval asi takto:

S veľkým obdivom príjmame toto veľkorysé, dalo by sa povedať priam kresťanské, gesto Iránskeho štátu. Je dôkazom, že Irán nie je fanatickou a netolerantnou spoločnosťou, ale že je humánnou a po láske k blížnemu bažiacou krajinou bez ohľadu na jeho náboženské a politické názory. Osvietená myseľ Mahmúda Ahmadínedžáda sa zdá byť prvou lastovičkou slobody, odpustenia a tolerancie medzi náboženskými fanatikmi niektorých moslimských extrémistických skupín na Blízkom Východe.

Chcem vyjadriť všestranú podporu Iránskemu prezidentovi v ďalšom, logicky následnom kroku ukončenia obohacovania uránu pre vlastný jadrový programu, ktorý by nedopatrením mohol poškvrniť dnes už takmer čistú, ba priam posvätnú povesť Iránu. A tiež chcem vyjadriť istotu, že všetky tie zloprajné správy o porušovaní ľudských práv, tvrdom uplatňovaní šarije, ponižovaní žien a prenasledovanie opozičných názorov sú zaiste len nedorozumením a nepochopením slobodnej, spravodlivej a humánnej iránskej moslimskej kultúry.

Na znak dobrej vôle, a pri príležitosti najväčšieho kresťanského sviatku, posielam Iránskemu prezidentovi drevený kríž s ukrižovaným Kristom, ktorý má symbolizovať opätovanie pokory a odpustenia. To sú veci, po ktorých dnes všetci, spoločne s Mahmúdom a Iránskym ľudom túžime."

Škoda, že tá Ahmadínedžádova reakcia je len nechutené divadlo a moja/Tonyho reakcia len fikcia. Svet by mohol byť taký krásny...

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu