Kam z konopí

Aké dobré a dôležité je zachovať si chladnú hlavu v situáciach, kedy by sa človek už najradšej na všetko vykašľal. Pracovný nápor a starosti sú niekedy také reálne, že sa od nich nedokážem odtrhnúť ani mlčky kráčajúc domov. Chce to kľud, všetko bude nakoniec dobré.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Niekedy sme na vrchole šťastia, ale niekedy padáme a máme pocit, že to neprestane. Našťastie, nakoniec vždy príde deň rozhrešenia , kedy sa veci napravia, účty vyrovnajú a pocity si idú upokojené ďalej svojou cestou tak, ako predtým.

Paradoxne, nikdy nevieme, či naša aktivita je príčinou nášho úspechu, alebo brzdou niečoho ešte väčšieho a krajšieho, čo nás čakalo a mohlo nastať. Ale podstatné je, že sme šťastní. Žiaľ platí to aj naopak. Keď sa zdá, že už sme urobili dosť, aby sa veci zmenili, ale oni sú napriek tomu, stále rovnaké, buď sme urobili málo a dopadne to zle, alebo sme urobili dosť, ale dopadne to aj tak zle, pretože sa našiel niekto (niečo), kto sa o to postaral (okolnosti, ktoré sa o to postarali).

Múdri učitelia vedia, že niekedy je nalepšie nerobiť vôbec nič. Veci ako by sa vedeli vyriešiť aj samé. Niekedy čakať znamená konať.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu