V pondelok ma nečakajte

Je ťažké plávať proti prúdu. Zvlášt takému mohutnému, aký sa na mňa valí cez Veľkonočné sviatky. Ako človek, ktorý sa presťahoval z dediny do mesta to vnímam ešte intenzívnejšie, pretože oblievaco-šibacia tradícia je na vidieku oveľa silnejšia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Bol som kedysi toho všetkého súčasťou. Dnes som postavený pred vlastné rozhodnutie tradičný teáter tohoto dňa celkom ignorovať. A s úľavou tak aj urobím. Žiadna voňavka, žiadna voda, žiadny korbáč. Podporu manželky a šesť a pol mesačnej dcéry mám istú - dáme prednosť rodinnému výletu mimo mesta.

Nikomu tradície nechcem brať, ale odmietam byť do nich automaticky zahrnutý, bez môjho vlastného súhlasu. Nevidím v nich vôbec nič duchovné, ani zábavné. S veľkou radosťou v sobotu a v nedeľu ponavštevujem rodinu moju i mojej manželky, to neodmietam, práve naopak, teším sa. Ale v pondelok ma nečakajte.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu