Aj nás desí zloba p.prezident Ivan "hrozný"!

Občania chcú s Vami hovoriť o spravodlivosti, morálke, demokracii a slobode. Desí ich zastrašovanie a vyhrážky t.j.zloba mocipánov, zlodejov a klamárov. V tomto "sociálnom štáte" si "drzí" občania dovoľujú priveľa,voči svojej verchuške. Budeme zase sedieť raz v base, lebo rozmýšľame nahlas ,či vyjadrujeme  svoj názor, ktorý"ubližuje pravoverným". Vás mocných desí a máte z toho strach, že sa ľudia začali zaujímať o veci verejné a hlavne o kontrolu moci. Sú nespokojní a kritizujú nekalé praktiky. A to je snaď,  jediná dobrá správa pre Slovensko v tejto dobe. Pán prezident, Vy nie ste štát, alebo sa fakt cítite ako Ludovít XIV ? Vy ho máte iba dôstojne reprezentovať. A ako ho asi reprezentujete tak Vám to ľudia pertraktujú, na každom kroku, nielen v médiach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

V prvom rade, pán prezident, ide o systém verejnej kontroly moci, ako s ňou demokraticky narábate a načo ju používate, resp. zneužívate. Ide tu o dodržiavanie zákonnosti, ústavy, slobody a demokracie ako aj o korupciu, klientelizmus, ale aj o morálku, na ktorú tak emotívne apelujete. Je tragikomické, že vy poučujete občanov ako sa majú správať, ctiť si Vás, naše"svelé" zákony, v ktorých ste zabetonovaný a neodvolateľný. Vy sa ešte aj pohoršujete? Veď ste jeden z tých, ktorý vrchovatou mierou, spolu s Mečiarom, Ficom či Slotom prispel k syndrómu terchovského obrazu Slovenska. Svojími stupídnymi vyjadreniami na adresu prezidenta Kováča - "starý ujo", premiérky - "nezavadzaj", aj novinárky - "dementná", ste "prispel" k politickej kultúre na Slovensku. O Vašich breptoch sa radšej ani nezmieňujem a o diplomatických prešľapoch v zahraničí kolujú nemiestne vtipy. Ja viem, že Vás to uráža, ale za mnohé veci si môžete sám. Chýba Vám sebareflexia, nadhľad, aj pokora. Po celý život ste niekomu silnejšiemu posluhovali a robíte to doteraz. Možno ste pre seba z toho niečo vytlkli, ale bohužiaľ, či bohovďaka, na úkor rešpektu, cti, aj dobrého mena. Vy hovoríte, že sa cítite prezidentom všetkých nás. Zase zavádzate ľudí. Sám ste sa priznal, že sa považujete: akoby za člena Smeru a tak aj konáte. Túto snaď "servilnú schizofréniu", či zviazanosť ľudia vidia. A toto farizejstvo im vadí. Kritizujete iba zlú opozíciu, ale na Smer a na Fica nepadla z Vašej strany žiadna výčitka. Prečo? To všetko robia dobre a správne? Držia vás asi v šachu, alebo vedia o vás viacej ako bežný občan? Ak nie, prečo až taká prehnaná lojálnosť hlavy štátu, voči jednej štátostrane? Neverím, že vás spája iba komunistická minulosť. Obviňujete opozíciu z toho, že vraj zlýhala a preto ak nemá žiadnu politickú, ekonomickú a sociálnu agendu tak zneužíva kauzu vymenovania GP, na útok voči základom štátnosti - teda Vám. To je irevelantný argument, pán prezident, opozícia nevládne a bola by hlúpa, aby hovorila tejto vláde svojú agendu, či predkladala tejto vláde nejaké návrhy resp. riešenia, ktoré aj tak zavrhne. Po tom všetkom ako sa vládny Smer vyjadroval o opozícii a ako ich vytlačil, v mene svojích záujmov, z pozície verejnej kontroly na všetkých úrovniach, môže sa opozícia na tzv. spoluprácu z vysoka vykašlať. Vás desí nevraživosť, hrubosť a zloba v médiach aj v politike. Doteraz, keď nešlo o Vás tak ste iba mlčal. Mali ste iné "neodkladné" záujmy. Kašľali ste na občana a jeho potreby. Aj Vy ste svojimi nerozvážnymi rozhodnutiami dopomohli k morálnemu úpadku na Slovensku. Tak sa nečudujte kam sme to až došli! Kde to žijete? Asi v kráľovstve krivých zrkadiel. Prečo Vám, ako hlave štátu a tzv. demokratovi nezáleží na kontrole moci a na potrestaní zlodejov - politikov. Vy si myslíte, že túto vašu harabiniádu ľudia nevidia a o ničom nevedia. Slovensko je malé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zlodejov dnes desí zloba okradnutých a klamárov desí zloba oklamaných! Chvála Bohu. O tomto to je pán prezident. Pripomínate mi svojími rečami rozmaznané decko, ktoré vyvedie nejakú hlúposť a potom sa čuduje, že ho nikto nechváli. Ľudia sú nahnevaní na koncentráciu moci a na nástup latentnej totality, na zlodejov, oligarchov a skorumpované súdnictvo. Majú pochybnosti o právnom štáte, keď denno-denne vidia, čo sa to tu deje. Žiaľ, Vy ste si to všetko, čo sa momentálne deje, spolu s Ficom, vysvetlili iba po svojom. Vinu, ako vždy, hádžete na iných. Preto ste sa stali pre mnohých, občanov tejto repbliky, nedôveryhodným prezidentom a už vôbec nie múdrym štátnikom. Vaša arogancia moci a možno aj spúpnosť vyvoláva u ľudí dešpekt. Tento národ sa prebúdza zo sna.... Do histórie Slovenska sa dúfam nezapíšete, ako som to kdesi počul: " Vaše blahorodie - prezident Ivan Hrozný, alias Aportovič."

Ján Gaborčík

Ján Gaborčík

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spišiak - nie celkom "slepý". Súkromný vetrinárny lekár so záľubou komentovať politické dianie formou článkov resp. básní. Iné záujmy - šport, história,varhany, šachy, príroda.Obľúbená pieseň: Goraľu, czi či ne žaľ. Pod úbočou... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu