Mlčanie "ružových" jahniatok

Dnes som bol pracovne v ovčíne. Mám ovce rád. Patria ku koloritu našej krajiny. Prosperujúci ovčín resp. saláš je vizitkou vlastníka, ako aj samotného baču a jeho valachov. Dobrý bača pozná každú svoju ovcu a vytvorí im všetky materiálne podmienky, aby mal z nej trojaký úžitok. Ak majú ovce vytvorené adekvátne podmienky nielen materiálne-krmivo, ale aj pohodu-welfer, vtedy produkujú majiteľovi zisk. Spokojní sú všetci majiteľ, bača aj ovce. Táto symbióza a harmonia sa naruší len vtedy, ak niektorá skupina z tejto zložky žije na úkor inej resp. ju okráda. Kompetentný bača, na rozdiel od premiéra, to vie predvídať a okamžite zasiahne, lebo pozná následky.Čo má občan z vlády, ktorá sa neháda,iba nás potichu zdiera a okráda?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V ovčine alebo na salaši nemá miesto tzv. oligarchická demokracia. Ak by sa stalo, že hlavný sponzor-majiteľ- by okrádal vlastné ovce aj baču, tak neprežijú do jari. Ak by pre svoju potrebu a potreby svojich kamarátov kradol syr a jahňatá, tak mu ujde bača spolu s valachmi. Oni by neriskovali, aby im na konci sezóny pripočítal na vrúb aj svoju zlodejovinu. U nás je to opačne, sponzori strán kradnú zo spoločného, sú nepostihnuteľní, chránení politikmi a stávajú sa z nich nadľudia, t.j. finanční žraloci. Ak by kradol na salaši bača a dozvedel by sa to majiteľ, tak si nájde nového baču. Nás tu veselo okráda štát /dane, odvody, poplatky/ prepojený cez štátne zákazky a tendre na oligarchov, ale "bača" sa nevymení. Prečo? Lebo na Slovensku sa ľudia často správajú ako stádo oviec, ktoré nerozmýšľa iba potrebuje vodcu-baču a tzv. istoty. Istotu, že"bača" im dá nažrať za peniaze všetkých daňových poplatníkov. Oni majú nakradnuté peniaze bezpečne uložené v zahraničných bankách. Tento" bača" sa dal nažrať v prvom rade svojej oligarchii a jej prisluhovačom. Svojích odmeňuje a ostatných trestá. Neverím, že 44 % jeho voličov bude spokojných a nažratých do sýta. Pri takejto anarchistickej hospodárskej politike ich bude iba hŕstka tzv. vyvolených. Hŕstka, ktorá si buduje svoje vlastné impérium represívnej moci. Chcú bačovať dlhodobo. Zákony šijú na mieru svojím hospodárským a mocenským záujmom.
Ľudia na Slovensku, čo majú klapky na očiach, nepriamo podporujú vznik tejto diktatúry. Nie je náhoda, že Smer chce peniaze na budovanie vojenských záloh. Nie je náhoda, že príslušníci SIS a polície, ktorí zamietli Gorilu pod koberec, boli povýšení. Ani to nie je náhoda, že sa pomaly, ale iste likvidujú živnostníci ako nepriateľská trieda. Som zvedavý, kde ich "sociálna" vláda zamestná. Táto garnitúra bývalých komunistov, privatizérov a zlodejov chce umlčať slobodu prejavu a demokraciu. Mnohým mladým, neskúseným a naivným ľuďom pripadá tento náš "bača" ako záchranca, v mene pomoci slabším. Veria bačovmu hlasu a idú slepo za ním. Títo ľudia, ktorí ho z presvedčenia volili pochopia pravdu o svojom bačovi až vtedy, keď ich dovedie na porážku-bitúnok. Mlčacie "ružové jahniatka" budú v šoku z toho, kam až dospela ich slepá viera a naivita. Vtedy pochopia, koho záujmy chránil ich "veľký bača." Mnohí ľudia pochopia krutú realitu len vtedy, keď padnú na hubu, t.j. nebudú mať nič v peňaženke, ani čo do taniera. Finančne nepodvýživená ostane asi len polícia, justícia a armáda.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Diktatúra si vždy vyžaduje nevzdelaných a neinformovaných ľudí. Vadia im mysliaci ľudia aj učitelia. Aj preto chce Čaplovič znova zoštátniť školy,aby šírili iba svoju neobolševickú ideológiu. V hmle a tme sa najlepšie kradnú aj zabíjajú ovce, nielen na salaši. Vladnúce elity kedysi označovali rebelov a ľudí snažiacich sa o pravdu a spravodlivosť za panslávov, pravicových oportunistov, či zradcov národa. Dnes sú to extrémisti, rasisti, či náboženskí fanatici alebo duševne chorí. Takú nálepku vám ihneď dajú aj spriaznené korporatívne média, aby vás zastrašili, aby ste nevnímali prepojenia a prešľapy politikov, či nemali vlastný názor a čušali o veciach verejných. Verím, že nie všetci sme na Slovensku iba mlčacie "ružové jahniatka" a že si vieme vážiť výdobitky slobody, či demokracie a vieme si ich aj ochrániť. Naša spoločnosť sa musí zobúdiť z letargie, apátie, či beznádeje! Nesmieme byť iba tichými poslucháčmi, či prisluhovačmi bezprávia a nespravodlivosti. Táto spoločnosť nesmie pripominať mlčanie jahniat, hoci ma ministra pôdohospodárstva "odborníka" Jahnátka.

SkryťVypnúť reklamu

Prvou známkou nedemokratického vyvoja je vláda jednej strany, ktorá sa nedá skontrolovaťKaždý vie, že zlodej zlodeja neudá, ani smerák smeráka. Preto sú doteraz podľa Fica bez kauzy. Opozícii sľubil premiér šefa NKÚ, ako aj generálneho prokurátora, či iné funkcie dôležité pre verejnú kontrolu. Dnes cez všelijaké obštrukcie tam chce dosadiť iba svojich"overených" ľudí. Fico robí všetky kroky pre centralizáciu moci a nastolenie latentnej totality a k tejto méte mu určite dopomôže aj veľká skupina mlčiacich a parazitujúcich jahniatok, žijúcich zo dňa na deň, v tejto republike. No krmiva za jasličkami rapídne ubúda a vysnívaná švajčiarska paša je v nedohľadne.... Tento náš slovenský salaš potrebuje oveľa lepší manažment, možno aj v podobe úradníckej vlády, zloženej z odborníkov, ktorý vyprace tento oligarchický hnoj z ovčína a vyvedie nás z marazmu klientelizmu a korupcie. Mlčacie, hladné aj nespokojné jahniatka musia rázne prehovoriť, resp. bľačať, aby ich bača aj majiteť počul, inač skončíme spolu s nimi niekde na utajenom "bitúnku,"či kafilérii v Bielorusku.

Ján Gaborčík

Ján Gaborčík

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spišiak - nie celkom "slepý". Súkromný vetrinárny lekár so záľubou komentovať politické dianie formou článkov resp. básní. Iné záujmy - šport, história,varhany, šachy, príroda.Obľúbená pieseň: Goraľu, czi či ne žaľ. Pod úbočou... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu