Lúskanie

„Babi, ja neviem lúskať!“ príde za mnou do kuchyne môj malý vnúčik a vystrie ku mne svoju drobnú rúčku. Nežne ju uchopím do dlaní a pobozkám. Nerozumiem, ako mu napadlo lúskanie. Jeho nežné očká, plné zvedavých iskričiek, však očakávajú reakciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

„Babi, ako treba lúskať? Ukáž mi to!"

Ukazujem mu a vysvetľujem. Nemotorne sa o to svojimi malými prštekmi pokúša. Pochválim ho, aký je šikovný. Odbehne. Už je spokojný a hrá sa s dreveným vláčikom. S láskou ho pozorujem a uvedomujem si, aký je tento maličký chlapček s anjelskou tváričkou, čo len nedávno sfúkol na narodeninovej torte tri sviečky, napriek alergii, ktorá ho trápi, húževnatý a statočný. A hnevám sa na všetky tie alergény, ktoré jeho detský organizmus umárajú.

Ešte dožehlím a idem k môjmu malému. Posadím si ho na kolená. „Prečo si chcel vedieť lúskať?" pýtam sa ho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Babi, a ty nevieš? Keď si šťastný, lúskaj prstami ..." zanôti môj malý anjel.

Marta Galbáčová

Marta Galbáčová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Povolaním učiteľka. A tiež mama, stará mama,manželka....snažím sa život vnímaťnielen zmyslami, ale aj srdcom a postrehnúť v ňom aj to, čo je dobré. Nechcem však podliehať davovej psychóze a prikyvovať aj tomu, čo správne nie je. Zoznam autorových rubrík:  Čriepky z detského svetaV mojom mesteMoje postrehySúkromnéŠkolstvoO vnúčatáchNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu