Aj malá Lucia mohla žiť, keby...

Slovenskom otriasa kauza odobratia dvoch malých detí britskými sociálnymi úradmi. Takmer každý si uvedomuje absurdnosť situácie, v ktorej sa slovenská rodina ocitla.  Nejdem sa rozpisovať o už spomínanej kauze, ktorá sa hlboko dotkla aj mňa. Paradoxne som si však pri sledovaní včerajších správ uvedomila, že slovenská verejnosť, ktorá v súčasnosti upriamuje svoj kritický pohľad na britský sociálny systém, by sa mala podobným pohľadom zahľadieť aj na ten svoj.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Vo včerajších správach totiž zaznela informácia, ktorá mi doslova vyrazila dych. V Bratislave bolo v byte, kde žila tehotná žena s manželom a trojročnou dcérkou, nájdené mŕtve telíčko päťročnej Lucie. Dievčatka, ktoré bolo mŕtve už niekoľko mesiacov, a ktoré zjavne nikomu nechýbalo. Lekár nevylúčil, že smrť zavinila iná osoba. V šote okrem iného zaznelo, že susedia na neprispôsobivé správanie sa tejto rodiny upozorňovali políciu i príslušné úrady. Prekvapuje ma však, že nikomu nebola neprítomnosť malého dievčatka podozrivá. Na otázku, ako kompetentní „konali" , sa iste bude hľadať odpoveď. Žiaľ, v tomto prípade už nepomôže.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je smutné, že tí, čo mohli alebo mali konať, nevideli, nepočuli a nepomohli. Presvedčili sa o tom, že o deti v tejto rodine, na ktorú boli upozorňovaní, je riadne postarané? Videli tieto deti? Hovorili s nimi? Alebo im stačilo, že im nik neotvoril dvere, alebo len medzi dverami oznámil, že je všetko v poriadku?

Uvedomila som si, že keby rodina z bratislavského Ružinova žila napríklad aj v kritizovanej Británii, malá Lucia by ešte žila.

Marta Galbáčová

Marta Galbáčová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Povolaním učiteľka. A tiež mama, stará mama,manželka....snažím sa život vnímaťnielen zmyslami, ale aj srdcom a postrehnúť v ňom aj to, čo je dobré. Nechcem však podliehať davovej psychóze a prikyvovať aj tomu, čo správne nie je. Zoznam autorových rubrík:  Čriepky z detského svetaV mojom mesteMoje postrehySúkromnéŠkolstvoO vnúčatáchNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu