reklama

Prekvapujúco jednoduchý návod, ako vyhnať Fica zo Slovenských elektrární

Keď sa minulý týždeň Robert Fico rozhodol zrušiť nájomnú zmluvu so Slovenskými elektrárňami na prevádzkovanie Gabčíkova, hneď sa objavilo niekoľko teórií, prečo k tomu došlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

LEN NECH ICH NIKTO NECHCE
Okrem chabo zdôvodnenej a pred arbitrážnym súdom prakticky neobhájiteľnej oficiálnej verzie o neposkytovaní informácií, ako aj chýbajúcom pláne rekonštrukčných prác je tou najpravdepodobnejšou opäť iba snaha o zníženie hodnoty Slovenských elektrární. Enel tak po policajnej razii, kontrole NKÚ a teraz jednostranne vypovedanej zmluve bude za svoj podiel v SE môcť od záujemcov očakávať v ponukách opäť o čosi menej. Otázkou tak iba ostáva - koho dres Robert Fico oblieka?

PREDSA ICH LEN NIEKTO CHCE
Záujemcov je údajne viac ako šesť, pričom niektorí ako ČEZ, či Slovnaft svoj záujem už aj verejne deklarovali. V pozadí je však stále aj Ficov trójsky kôň EPH vo vlastníctve J&T a Daniela Křetinského. Práve EPH sa v tomto roku pokútnym spôsobom dostala k zlatým vajciam v SPP a rovnako bez problémov v tom minulom ovládli aj Stredoslovenskú energetiku. Ich prepojenie na Fica sa potvrdilo aj v auguste tohto roku, kedy ním ovládaný predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík po jednom jedinom liste od SSE-Distribúcia zvýšil tarifu za prevádzkovanie systému o 10%.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PREMIÉR ICH CHCE PRE SVOJICH
Ako by sa EPH mohli dostať k podielu v Slovenských elektrárňach, som načrtol už v minulom blogu, možností je ale evidentne viac. Všetko snaženie Roberta Fica totiž SMERuje k tomu, aby si EPH, rovnako ako v prípade SPP, mohlo povyberať hrozienka z koláča. Respektíve, v tomto prípade ich pre nich Fico zo Slovenských elektrární začal vyberať sám.

PREČO BY SME ICH NEMOHLI CHCIEŤ AJ MY?
Celé to však môže byť ešte inak. V utorok na tlačovke Spoločnosti rozumných spotrebiteľov Slovenska prezentovali jej zástupcovia vlastný model, ktorým by sa Slovenské elektrárne mohli dostať do rúk občanov Slovenskej republiky, teda nás všetkých. Princíp je jednoduchý - založia investičný fond, do ktorého bude môcť prispieť každý z nás. A ich motto?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Jednoduché riešenia sa často opomínajú, pretože sa považujú za nereálne, vopred odsúdené na neúspech.

List s prejavením záujmu už zaslali aj do Ríma a informovaný bol aj sám Fico. Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha tak už sedí na koni a hľadá družinu. Možno práve toto je tá šanca ako konkretizovať náš boj s veternými mlynmi a ukázať, že nám naozaj nie je jedno, kto bude vlastniť túto krajinu.

Karol Galek

Karol Galek

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  80x

Keď ma hneval stav vecí verejných, povedal som si, že namiesto kritizovania začnem od seba, a tak som sa dal na politiku. Ako štátny tajomník ministerstva hospodárstva som hľadal a ponúkal riešenia ako zvládnuť energetickú krízu, dnes to isté robím z parlamentu. Som Karol Galek, člen hospodárskeho výboru NR SR a expert strany SaS pre energetiku. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu