Dilema, páni a dámy?...

To som teda zvedavý, ako najsilnejšie krajiny západného sveta a NATO vyriešia situáciu medzi Tureckom a Gréckom...Zlyhajú ako vedúce krajiny sveta a očakávané morálne autority, alebo sa pokúsia o spravodlivé riešenie?...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Bola by to jasná situácia, keby NATO a EÚ boli tým, čím sa tvária, že sú.

 Turecko nie je, podľa mojej mienky, Európa v žiadnom zmysle slova a myslím, že je to (v ostatných rokoch jednoznačne) militantná a agresívna krajina. 

 Grécko je kultúrna kolíska Európy.

 Čo si asi vyberie USA, NATO, Nemecko a EÚ? A kam sa pridáme my? Aktuálne to vyzerá na vojnu pre "americké" turecké vlastné záujmy. A, možno sa mýlim, ale zdá sa, že úplne neoprávnené. V rámci spoločnosti krajín, ktorá sa označuje NATO. Zdá sa, že nikto v NATO, v spoločenstve krajín západnej demokracie nevie, nemá záujem, nechce čo aj len zaujať jednoznačný postoj. Nehovoriac o tom, že by to skôr vyžadovalo rýchly a účinný zásah (po vzore, že tu treba kuť železo za horúca). Takže? O čo kráča? Je to o demokracii, alebo o utilitárnych (prospechárskych) záujmoch mocných?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Že vraj "bezprecendentný" krok gréckeho premiéra smerom k Rusku. Ja by som to nazval zúfalá snaha o pomoc a vcelku úspešný pokus o odhalenie skutočného poslania NATO a cieľov USA a veľkých krajín Európy. Žiaľ, s rizikom, že konflikt bude ešte rozsiahlejší.

 Tak, čo s tým páni a dámy? Priznáte "farbu" a postavíte sa za Turecko, ktoré. myslím, nie je v práve, alebo sa pokúsite správať ako zodpovedné vedúce krajiny sveta? Bola by to jasná situácia, keby NATO a EÚ boli tým, čím sa tvária, že sú.

Eduard Gemza

Eduard Gemza

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Som lekár, psychiater, pracoval som ako sekundárny lekár aj primár psychiatrického oddelenia nemocnice, aj v psychiatrickej nemocnici, teraz pracujem na privátnej ambulancii, venujem sa biologickej psychiatrii, aj psychoterapii. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu