Cesta trvala približne hodinu a pol. Po vylodení sme sa vybrali smerom k jedinej atrakcii, ktorá sa na tomto ostrove nachádza. Ňou je vrak lode v objatí skál, takže sa k nemu nedá dostať inak ako oboplávať tie skaly na lodi. K tejto atrakcii sme sa však dostali až na druhý pokus, pretože miestne značky nás odkázali opačným smerom k miestu, odkiaľ odchádzali loďky na výlet smerom ku vraku. Na druhý pokus a po min. troch opýtaniach sa miestnych sme nakoniec zistili, že ideme správnym smerom. Mne už začínalo byť zle v aute, predsa len naše cesty viedli po serpentínach a boli samá zákruta. Naveľa sme dorazili na miesto, kde už stál autobus s ázijskými turistami (tých sme stretli absolútne všade, kde sme chodili). Na kopci nebolo nič okrem deduška, ktorý predával med. Známa pláž s vrakom či zátoka s vrakom (Navagio) sa nachádza na severozápadnom konci ostrova a leží na nej obchodná loď , ktorá tam uviazla v 60. rokoch minulého storočia a postupne ju zanáša piesok. Je to pekná pláž s krištáľovo čistým morom. Nádherný výhľad je z vyhliadky medzi Anafonitriou a Volimesom. Výhľad na vrak je dosť komplikovaný, museli sme si vystáť rad na miesto na malom mostíku, počkali sme si na odchod turistov a urobili pár záberov z vraku. Tak nádhernú farbu mora som ešte v živote nevidela.
Zakyntu hovorili Benátčania Fior´di Levante, teda Kvet Východu a básnik Dionysios Solomos napísal, že Zakynthos dá zabudnúť na Elysejské polia. Ostrov má skutočne výnimočne prírodne krásy a skvelé pláže. Jeho pobrežie však žiaľ padlo za obeť turistickému ruchu, ktorý veľmi ohrozuje už beztak ohrozenú korytnačku Karetu a tulene bahone. Korytnačka Kareta nepravá (Caretta caretta) patrí medzi najkrajšie európske korytnačky. Je však ohrozeným druhom. V Grécku hniezdi na dvoch Iónskych ostrovoch, na peloponézskom pobreží a na Kréte. Miluje dlhé úseky čistého, rovného a prázdneho piesku. To isté však milujú aj turisti. Samica znesie do piesku asi 120 vajíčok veľkosti pingpongovej loptičky a vráti sa do mora. Vajíčka potrebujú dva mesiace pokoja, aby sa z nich vyliahli mláďatá. Na 5 km úseku v zálive Laganas je ročne až 1300 hniezd. Záliv Laganas na južnom pobreží je miesto, kde karety znášajú vajíčka, ale i veľmi známe turistické letovisko. Grécka vláda v roku 1999 vyhlásila záliv Laganas za národný morský park a vydala prísne opatrenia ohľadne provozu lodí, kotvenia, rybárčenia a vodných športov. V letovisku Laganas sa napáchali obrovské škody, ale iné pláže sú počas doby kladenia vajíčok a rozmnožovania (hniezdenie-koniec júna do konca augusta, liahnutie-koniec júla do konca septembra) od zotmenia do svitania neprístupné. Do vyhradených oblastí nesmú auta, kone, bicykle, slnečníky sa používajú len na vyhradených miestach, nesmie sa tam ani svietiť. Na dodržiavanie všetkých týchto obmedzení sa ale veľmi nepozerá.
Hlavné mesto Zakyntos zničilo zemetrasenie v roku 1953, následne bolo zrekonštruované. V tomto meste sme prežili Veľkonočný piatok, spojený so znamenitými oslavami, ako sa v Grécku každoročne usporadúvajú, sprevádzané pochodom mestom a ohňostrojom.

Na ceste na Zakyntos.


Výhľad na Zakyntose.

Nádherná pláž.


Dva pohľady na vrak lode.

Skaly okolo vraku lode.