Milovať sa s vetrom

Ruža, čo vykvitla v tvojej duši zvädla a vyschla. Všetko vyschne, keď to nepolievaš...Kráčal po uliciach a hľadel do každého rohu, akoby práve tam na neho čakalo...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Bola to láska na celý život. Mala byť. To ste si sľúbili. Ako dávno to bolo? Päť - šesť rokov dozadu? Áno. Vtedy, keď ste si obaja boli istí tým druhým. Vašim vzťahom a vašou láskou. Vtedy, keď vám to nikto neprial a vy ste šli hlavou proti múru, proti prúdu rieky, proti davu. Boli ste sami so sebou a boli ste spokojní. Rokmi ste si vybudovali život. Spoločný. Taký, aký sa vám páčil. Zvykli ste si. Užívali ste si každý jeden deň, chodili ste von, medzi priateľov alebo len tak, preč od ľudí. Bolo vám spolu dobre. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Život však nie je rozprávka a ani tá vaša nemala happy end. Bojovala si sama so sebou. Videla si, ako sa ti vzďaľuje, ako kamsi odchádza, hoci neustále bol s tebou. Často si ho pristihla len tak hľadieť do prázdna a nad niečím premýšľať. Stratil zmysel. Snažil sa ho nájsť, ale veľmi sa mu to nedarilo. 

Čo robí zle? Prečo sa takto cíti? Prečo nemôže byť šťastný? Mal ju rád a asi aj stále má, ale tá vášeň, tá oddanosť a to puto kamsi zmizlo. Chcem ho nájsť, vravel si sám pre seba v duchu. Kráčal po uliciach a hľadel do každého rohu, akoby práve tam na neho čakalo. To puto, to všetko, čo sa vyparilo. 

SkryťVypnúť reklamu

Postupom času si chladla aj ty. Ruža, čo vykvitla v tvojej duši zvädla a vyschla. Všetko vyschne, keď to nepolievaš. Prestávala si sa na neho dívať ružovými okuliarmi a videla si to. Videla si, ako nie dokonalý je, aké má zlozvyky, ako ti veľa vecí prekáža. Prečo ti to doposiaľ nevadilo? 

Obrázok blogu

Hľadíte na seba, vo vzduchu visí toľko nevypovedaných slov a aj tak obaja mlčíte. Nemá kto začať. Máte strach z konca. 

Už ani vaše milovanie nie je to, čo to bývalo. Žiadne romantické a dlhé pohľady, nežné dotyky, len surová forma sexu. Len uspokojovanie Maslowovej hierarchie potrieb. Dnes je to ako milovanie s vetrom - cítiš ho, ako sa obtiera o tvoju pokožku a vieš, že tu je, ale nedokážeš ho chytiť, stále ti uniká pomedzi prsty...

SkryťVypnúť reklamu

 

Ale prečo láska chladne? Prečo vášeň z nás opadáva? Prečo sa vzťah rozpadá? Kdesi sa stala chyba, už dávnejšie ste videli, ako pred vami bliká Error, ale nikto sa nemal k tomu, aby to opravil. A tak prehliadame podstatné, neriešime dôležité, prekračujeme problémy. 

Láska, to nie je iba "ľúbim ťa" každé ráno a pusa na dobrú noc. Lásku treba pestovať. Zalievať, hnojiť a sledovať, ako kvitne. Pri prvom náznaku ochorenia ju okamžite začať liečiť. Prestať si nahovárať, že je to iba prechodné, že to prejde, pretože nie - neprejde. Láska je ako softvér bez antivírusu - ak jej nepomôžeme, sama sa brániť nedokáže.

Gabriela Gernešiová

Gabriela Gernešiová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka práva s premenlivým hudobným vkusom a knihomoľka zamilovaná do pečenia a Dr. Housea. Dnes 24ročná bruneta, zajtra možno červenovlasá starena. Zoznam autorových rubrík:  PrivateJa, filozofTebe

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu