Workshop v Taliansku

Pred nieľkokými dňami som sa vrátil z " Pracovnej cesty" v Taliansku. Áno, bolo úžasne. Ale o čo sa chcem s Vami podeliť je to, že nikdy v živote som nevidel také veci na Slovensku ako tam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Ide vlastne o to, že ľudia sú k sebe viac ľudskejší, ochotnejší a pod. Ale tu na Slovensku??? Hmm, kdeže? A ešte keď sa k Vám prihovorí cigán tak o tom ani nehovorím. Ale chcem sa s Vami podeliť o zážitok, ktorý som prežil. Počas celého workshopu sme boli jediný Rómovia, ktorí tam boli. A od samého začiatku ako sme prišli, ľudia sa k nám začali prihovárať a zisťovať odkiaľ sme a pod. Aj napriek tomu, ako sme povedali, že sme rómovia vôbec si to nikto nebral k srdcu. Asi o dva dni neskôr sme mali prezentáciu o našej spoločnosti a kumunite odkial pochádzame.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď sme im ukázali video, ktoré sme natočili o diskriminácii "spadla im sánka". Nikdy ani netušili, že Naša krajina, v ktorej žijeme je plná " rasistov " . Bolo vidieť, že sa ich to dotklo. Video ukazovalo skutočnú realitu, v ktorej žijú rómovia. V chudobe. A aj keď pracujú a ich mesačný plat je 300 € tak neverili, ako niekto môže vyžiť s takou malou sumou a s 3-4 deťmi na krku. A to nehovorím, že mnohí by chceli prísť vidieť na vlastne oči ako sa tu žije. A kto za to môže? Ja na túto otázku nechcem odpovedať, ale môžem ukázať asi smer, ktorý je ďalším kúskom tejto mozaiky.

Musím povedať, že sme veľmi ovplyvňovaní médiami a tým hnusom, ktorým nás kŕmia. Viete, ja už ani TV nepozerám. Nebaví ma to a nechcem byť kŕmený tým, čím nas kŕmia. Kŕmia nás tým hnusom od začiatku. Keďže sa naše deti správajú tak ako nám to diktuje TV je podlé a hnusné. Štát by mal brať oveľa väčšiu zodpovednosť za to, čo sa tu deje. Ale nemôže, lebo ... ( jedna spoločnosť vlastní viac ako 60% nášho šťátu a nechá si diktovať čo štát má robiť) Tak toto je na prd.

SkryťVypnúť reklamu

Dokonca, keď si chcel niekto kúpiť cigarety, tak mal smolu. Lebo ak si chcel niekto kúpiť cigarety, tak obchodník by musel mať špecialnu licenciu na predaj tabakových výrobkov. A jedna krabička tam stojí 5 €. A to nie je málo. Celkový môj pocit je taký, že krajiny iných štátov sú viac vyspelejšie ako sme čakali. A náš štát? Hmmm, stále sa chceme opičiť po niekom inom. Kde je naša vlastná hrdosť? To všetko sme zapredali a staviame si vysoké múry pred domami, aby nás nikto nevidel a nepočul. To je smer, ktorým práve smeruje Slovensko.

Robert Géza

Robert Géza

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, ktorý vníma krásu okolitého sveta. Som snívač. Snívam o krajine, kde si budeme všetci rovní. Bez ohľadu na farbu, vek, postavenie.... Zoznam autorových rubrík:  Sociálna PrácaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu