Začalo to knihou

Kniha od môjho veľmi dobrého kamaráta z čiech Svatopluka Votrubu " Dětsky domov - záchrana i prokletí " je kniha, ktorá tak trochu zmenila môj názor na odchovancov z detských domovov. Pretože sám som vyrastal v detskom domove takmer 23 rokov. A stále som si myslel, že drvivá väčšina z nich skončí na ulici ale mýlil som sa a to jednoznačne!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Začalo to kúpou knihy o ktorej som nikdy nemal ani dojem, že exiastuje. Pretože som sa už dávnejšie rozhodol, že napíšem knihu nie len o mojích historkách ale aj z tej druhej strany, trochu väčšiemu rasizmu niektoých vychovávateliek a o ohovaraní na pracoisku ani nehovorim.

Ale vráťme sa ku knihe. Chcel som sa nejako inšpirovať, tak som začal niečo vyhľadávať na internete a v rôzných kníhkupectiev a pod. Keďže som nič poriadného nenašiel a zhodou náhod mi môj kamarát povedal, že si kúpil knihu, ktorú napísal bývali odchovanec z detského domova v 60. rokoch. Tak ihneď moje oči začali svietiť ako prvá žiarovka Edisona :)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevedel som sa dočkat, kedy sa tá kniha dostane ku mne. Začal som ju doslova hltať ale neubránil som sa slzám.

Tak sme sa s kamarátmi dohodli, že tohto týpkapozveme na návštevu na Slovensko. Tak sme začali s PR a podobne. Akonáhle sme sa dohodli na termíne príchodu do Košíc aby s nami mohol tráviť čas. Začali sme teda so zoznamovaním. Zo začiatku to bolo také suche a veľmi formálne. Ale večer pri čaji a hraním rôznych hier sa ľady doslova rozbili. Nakoniec sme boli spolu do 3 rannej hodiny a šli sme spať. Samozrejme sme sa dohodli na sobotňajšiom programe. Dohodli sme sa na spoločnom varení obedu a spoločnej prechádzke v lese....

SkryťVypnúť reklamu

Navarili sme obed, šli sa prejsť a opäť sme hrali Activity. Nevedel som, že ten 58 ročný ujko mal toľko energie, aby sme mohli ponocovť do neskorých rannych hodin. Všade plno smiechu a takmer neustáleho výbuchu plaču so smiechom.

Nakoniec slávnostný nedeľný obed zabil všetko. Smiali sme sa ako male deti a viac menej sme mu chceli pripomenuť, že bývvali domovaci sa vôbec nemenia až na tie "hefty", ktoré nám zostali.

Prišli sme na vlakovú stanicu v Košiciach, kde sme sa rozlúčili, podali ruky a utekali za vlakom aby sme mu dali najavo, že nám bolo skrátka super. Veľmi sme si obľúbili tohto človeka a určite sa k nám vráti, ak mu to zdravie dovolí.

SkryťVypnúť reklamu

Celý čas rozmýšľam nad tým, že keby som ho nespoznal, nevedel by som o žiadnom Sváťovi, ktorý napísal knihu plnú emócií ale aj pravdivých sledí udalostí, ktoré zmenili život človeka na celý svoj život.

Čiže začalo sa to kúpou knihy.

Sváťo ďakujem !

Robert Géza

Robert Géza

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, ktorý vníma krásu okolitého sveta. Som snívač. Snívam o krajine, kde si budeme všetci rovní. Bez ohľadu na farbu, vek, postavenie.... Zoznam autorových rubrík:  Sociálna PrácaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu