Čarovný príbeh pána Bartolomeja

Po úspešnom zavedení detských prehliadok pod názov Hra na minulosť zaradilo Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice do ponuky projektu Škola v múzeu ďalší vzdelávací program pod názvom Čarovný príbeh pána Bartolomeja. Vďaka pútavému rozprávaniu pána Bartolomeja a osobnému kontaktu detí s predmetmi každodennej potreby slečny Agnes, sa hravou formou zoznámia s životom ich vrstovníkov v minulosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pokiaľ Hra na minulosť bola venovaná predovšetkým školákom, program Čarovný príbeh pána Bartolomeja bol napísaný špeciálne pre tých najmenších.

Obrázok blogu

Veď aj preto im spoločníka počas prechádzky zámkom bude robiť okrem lektorky mapetka pána Bartolomeja. Bartolomej prežil na zámku veľa rokov a pozná takmer všetkých jeho dávnych obyvateľov. Najbližšia spomedzi nich sa mu stala slečna Agnes. Dievčatko vo veku 8 rokov, ktoré sa veselo preháňalo nádvoriami zámku a sály zapĺňalo smiechom. Práve vďaka zážitkom so slečnou Agnes Turzovou vyrozpráva pán Bartolomej deťom čarovný príbeh o tom, aké to bolo vyrastať na zámku v minulosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Najmenší návštevníci sa za pomoci pána Bartolomeja dozvedia, s akými hračkami sa Agnes hrala, ako sa umývala, aké šaty nosila oblečené i to, na čom si rada zamaškrtila.

Všetky aktivity si detskí návštevníci budú môcť vyskúšať na vlastnej koži. Zahrajú si dobové hry, skúsia si, aké to bolo umývať sa bez tečúcej vody, naučia sa dobový tanec, objavia kúzlo maľovaných rodinných portrétov a dievčatá si vyskúšajú nádherné šaty slečny Agnes.

Obrázok blogu

Šaty slečny Agnes úhľadne poskladané v obale čakajú na malé parádnice.

Obrázok blogu

Tieto čudné topánky používala Agnes na to, aby si nezašpinila šaty od špiny na chodníkoch.

Obrázok blogu

Večerná hygiéna malej Agnes.

SkryťVypnúť reklamu

Srdečné Vás všetkých pozývame objavovať čaro detsva v minulosti.

Petra Gordíková

Petra Gordíková

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu