Hra na minulosť

Bojnický zámok patrí medzi tie najnavštevovanejšie kultúrne pamiatky na Slovensku. Budem sypať popol sama sebe na hlavu, keď poviem, že donedávna boli prehliadky zámku určené predovšetkým dospelým návštevníkom. Deti si na svoje špeciálne prehliadky museli počkať. Ale dočkali sa. Od júla sme do ponuky zaradili detské prehliadky zámku pod názvom Hra na minulosť. Keďže je to momentálne moje najobľúbenejšie "dieťa", nedá mi vám ho nepredstaviť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Detskí návštevníci spoznávajú zámok a jeho bývalých majiteľov vďaka slúžke Betke. Betka slúžila v zámku dlhé roky. Dnes je jediným svedkom príbehov z minulosti. Práve vo chvíli, keď sa chystá upratať do veže cestovné kufre bývalých majiteľov zámku, stretne na nádvorí skupinku detí čakajúcich na prehliadku. Poprosí ich o pomoc a za odmenu im sľúbi, že ich zámkom prevedie osobne. Deti s detskými kufríkmi v rukách teda spoločne so slúžkou Betkou vstupujú do zámku. Cestou počúvajú o zámku a jeho minulosti a spoznávajú bývalých obyvateľom zámku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Informácie ale deti nezískavajú len od Betky. Veď ani ona si predsa všetko nemôže pamätať. A tak väčšinu informácii musia deti objaviť samé a následne pospájať do príbehov. Indície sú ukryté predovšetkým v kufríkoch bývalých majiteľov. Vďaka ich osobným veciam je možné sa o nich dozvedieť veľmi veľa. O maliarovi vypovedia jeho štetce, o jeho diele ústrižok z novín o krádeži jeho obrazov. O poslednom majiteľovi zámku veľa napovedia nákresy francúzskych zámkov, mapy či jeho suveníry zo vzdialených krajín. O láske grófa Pálfiho a mladej francúzskej kontesy najlepšie porozprávajú v kufríkoch ukryté listy, ktoré si medzi sebou vymieňali. Kuchára prezradia staré recepty a varešky.

SkryťVypnúť reklamu

A takto to vyzerá, keď do zámku vstúpi Betka spolu so svojimi spoločníkmi:

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu


Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu


Srdečne pozývame aj vás zahrať si Hru na minulosť.


Petra Gordíková

Petra Gordíková

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu