Valentínsky víkend na zámku (bojnickom)

Zámok Bojnice už čoskoro vo svojich komnatách privíta zamilované páry z celého Slovenska i okolia. Blíži sa totiž Valentínsky víkend na zámku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Na všetkých, ktorí v tomto čase zavítajú do priestorov zámku, bude čakať bohatá výzdoba, množstvo súťaži, certifikáty vernosti i zaujímavé výhry v zlosovaní vstupeniek.

Tento rok budú prehliadke romantického zámku dominovať súťaže, ktoré ukážu, ako dobre sa partneri navzájom poznajú a preveria ich vzájomnú lásku. Najúspešnejší pár každej výpravy bude mať šancu získať Certifikát vernosti.

Práve tie sú pre návštevníkov najväčším lákadlo. Počas uplynulých rokov sa stali neoddeliteľnou súčasťou osláv sviatku lásky a zároveň zberateľským artefaktom. Certifikátmi vernosti potvrdzuje bojnické zámocké panstvo, že zaľúbení pár je na lásku dôkladne pripravený a vrúcne si ju prejavuje. Platnosť certifikátu je jeden rok a zámocké panstvo si vyhradzuje právo o rok každý pár znovu preveriť. Pre niektoré páry sa potvrdzovanie si vzájomnej lásky stalo už pravidelnou súčasťou osláv sviatku sv. Valentína. Pre niektoré z nich bude ten tohtoročný certifikát už dvanásty v poradí. Certifikát vernosti bude v tomto roku návštevníkom odovzdávať v priestoroch Huňadyho sály Víla lásky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po istom čase tento rok obnovujeme aj tradíciu bozkov v Altánku lásky. Tento bude tak ako takmer celý zámok zdobiť imelo, ktorému sa už stáročia pripisujú magické schopnosti. Už Kelti a Rimania považovali imelo za posvätnú rastlinu. Pripisovali mu liečivú moc a schopnosť chrániť svojho nositeľa pred zlými silami. Bozk pod touto rastlinou považovali za záväzný krok k zásnubám. Dnes považujeme bozk zamilovaného páru pod imelom za záruku plodnosti.

Obrázok blogu

Srdečne pozývame si Vás. Oslávte krásu lásky v romantickom prostredí Bojnického zámku.

Petra Gordíková

Petra Gordíková

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu