Odchádzam. A nebude mi to vôbec ľúto.

Nemám rada, keď ma niekto ťahá za nos. Nemám rada, keď má nútia platiť za niečo, čo nemôžem plnohodnotne využívať.  Nemám rada, keď sa kompetentní tvária, že je všetko v poriadku, i keď to tak nie je. A preto končím, odchádzam,...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)

Dlhé roky som bola verná spoločnosti Orange (Globtel). Spočiatku preto, že som bola spokojná. Neskôr preto, že som nebola nespokojná. Potom preto, že som bola lenivá niečo meniť a vybavovať. Ale v posledných mesiacoch ma donútili svojim (ne)konaním rozhýbať sa a povedať - končím.

Konečne sme sa presťahovali do svojho. A keďže pre nás domov nie je domov, pokiaľ v ňom nie je internet, začali sme hľadať ideálny spôsob pripojenia. Keďže v mieste nášho bydliska tých možností veľa nie je, zavítali sme aj do predajne Orange. Lepšie povedané, boli sme tam rozoberať ich ponuku asi trikrát. Nakoniec sme si vybrali. Internet na doma, rýchlosť 3,6 Mbit/s, k tomu ešte aj mobilný internet (na chatu a výjazdy do okolia sa hodí), cena prijateľná. No nezober to.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už na predajni sme sa presvedčili, že reklama rada nafukuje všetko. Aj hodnotu rýchlosti pripojenia. Propagačné materiály sľubovali do 3,6 Mbit/s, pán predavač sľuboval už len 2,1 - 2,5 Mbit/s. Ale veď aj tak dobré, zoberieme to.

Vytešení sme si doma rozbalili všetky nabalené krabice a krabičky a poď ho na web.

Až nám obom oči z jamiek liezli a tlak stúpal. Ono vám to fičalo neuveriteľnou rýchlosťou 0,96 Mb/s!!!

No nič, vraveli sme si. Všetko opäť pekne zabalíme, šupneme do tašky a nasledujúci pracovný deň vyrážame späť do predajne. 

V predajni na nás kukali ako na dvoch bláznov. Zjavne sme sa im zdali akýsi príliš nároční. Ale reklamáciu, v ktorej sme žiadali odstúpenie od zmluvy bez zmluvnej pokuty, s nami ochotne spísali. A že odpoveď príde do dvoch mesiacov. Všetky „pakšamenty" úhľadne zabalené v taške Orange putovali doma do skrine (veď čo iné by sme s tým robili) a peniažky za faktúry na účet spoločnosti Orange. Odpoveď prišla takmer presne po dvoch mesiacoch a nebola príliš potešujúca. Vraj reklamáciu považujú za neopodstatnenú. A dozvedeli sme sa aj zaujímavú informáciu. Vraj existuje možnosť zapožičať si domov modem a ešte pred podpisom zmluvy si doma otestovať rýchlosť pripojenia. Škoda (ale len pre nás), že nám o tejto možnosti nikto na predajni pred podpisom zmluvy nepovedal.

SkryťVypnúť reklamu

Keďže sme so spôsobom vybavenia reklamácie neboli spokojní, poslali sme obratom podnet telekomunikačnému ombudsmanovi. A opäť sme čakali.

Teraz už ani neviem, či ma tá ich odpoveď viac rozčertila alebo pobavila. Veď posúďte sami:

„Nakoľko spoločnosť Orange Slovensko, a.s. dodržala Všeobecné zmluvné podmienky a služba Mobilný Orange Internet je na Vašej karte aktívna, Vášmu podnetu nie je možné vyhovieť.„

No, dobre vedieť, že stačí, ak je služba aktívna. To, že jej kvalita je absolútne nevyhovujúca, je úplne vedľajšie. Inak neviem, prečo nám píšu o službe Mobilný Orange Internet, keď my sme reklamovali Internet na Doma.

SkryťVypnúť reklamu

A na záver odpovede nezabudli pridať ešte jeden úsmevný odsek:

„Dovolím si odporučiť Vám, pokiaľ máte možnosť, previesť telefónne číslo aj so službou Internet na doma na iného zákazníka, ktorý bude mať lepšie možnosti na využívanie danej služby...."

A tak som sa rozhodla. Prenášam telefónne číslo ku konkurencii. A po skončení viazanosti prenesieme aj druhé číslo. A postupne presedláme celá rodina... A naďalej budeme bojovať za vypovedanie zmluvy bez zmluvnej pokuty.

Vrelo odporúčam Internet na doma. Ak máte záujem, rada vám ho postúpim:

- prezentovaná rýchlosť v propagačných materiáloch až do 3,6 Mbit/s

SkryťVypnúť reklamu

- prezentovaná rýchlosť na predajni (Hypernova Prievidza) 2,1 - 2,5 Mbit/s

- reálna rýchlosť 0,96 Mbit/s

- po prečerpaní "nekonečných" 5 GB dát spomalenie na 0,06 Mbit/s.

Petra Gordíková

Petra Gordíková

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu