Janka: líčenie na večer

Bratislavčanka Janka, mimochodom moja priateľka, sa na mňa obrátila, či by som jej nenavrhla líčenie na večer, keďže, ako sama tvrdí - nejde jej to. Z nášho rozhovoru vyplynulo, že večerné líčenie si predstavuje tak trochu extravagantné, ale zase nie príliš. Nuž, ťažký oriešok... :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

((gal))

S ČÍM SOM PRACOVALA

Podkladové sérum, krycí korektor zelený a ružový, make-up, púder, báza pod očné tiene. fialový trblietavý očný tieň, matný tmavošedý tieň, šedá ceruzka na oči, servítka, čierna maskara, broskyňový púder na líčka, ružový lesk na pery...

PRÍPRAVA PLETI

Jankina pleť je trošku problematická so sklonom k masteniu. Preto som použila make-up určený pre tento typ pleti, ktorý má hutnejšie zloženie a prekryje nám aj väčšie nedostatky na tvári. Najprv som však Janke naniesla na tvár podkladové sérum, ktoré nám vyhladilo pleť a zanechalo pleť hodvábne jemnú. Následne som naniesla zelený korektor na drobné červené nedostatky a ružový na jemné kruhy pod očami. Až potom prišiel na rad make-up a púder pre zafixovanie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

POSTUP LÍČENIA

Pre Janku som zvolila kombináciu fialových trblietavých tieňov s tmavošedým matným tienom. Vrchné pohyblivé viečko som vykreslila šedou ceruzkou na oči. Tmavošedý matný tieň som naniesla do vonkajšieho kútika oka a pokračovala som okolo prirodzeného záhybu oka, čim som dosiahla optickú hĺbku oka. Na strednú pohyblivú časť som naniesla fialový trblietavý očný tieň.

Kedže sa jednalo o večerné líčenie, oči som pretrela čiernou maskarou v niekoľkých vrstvách. Ak by ste chceli mať ešte výraznejšie oči, stačí si nalepiť dva-tri trsy umelých rias do vonkajšieho kútika oka:)

Janka mala svojpomocne vytrhané obočie a bolo veľmi tenkého tvaru. Poradila som jej, aby si ho nechala dorásť, pretože veľmi tenké obočie nám pridáva na veku. Obočie som vykreslila hnedným tieňom určeným na obočie a zafixovala, aby nám neposlušné chĺpky nelietali kade sa im zachce :)

Skryť Vypnúť reklamu

Líčka som zvýraznila broskyňovou lícenkou a na pery som naniesla jemný ružový lesk na pery.

RADA NA ZÁVER

Pri nanášaní trblietavých tieňov a trblietok všeobecne si musíme dávať pozor, aby sme nemali trblietky po líčení po celom tele. Buď si pomôžeme servítkou, ktorú si pridržíme pod okom, zatiaľ čo nanášame očný tieň, alebo si prepudrujeme výraznejšou vrstvou okolie pod očami. Trblietky, ktoré napadajú na vrstvu púdru sa ľahko dajú odstrániť štetcom alebo jednoducho sfúknuť :) Pri zrelších dámach by som odporúčala pomôcť si servítkou, nakoľko viac vrstiev púdru zvýrazňuje vrásky.

Pri nanášaní maskary si musíme dávať pozor, aby sa nám nerobili neželané žmolky na riasach.

Skryť Vypnúť reklamu

Autor fotografií: Katarína Mrázková © 2010

Strih a farba vlasov: Simon Štefanka

Styling účesu: JAAAAA... :)

Ivana Gramblička

Ivana Gramblička

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vizážistka a kaderníčka Ivana Stanclová Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáVizáž a líčenieMóda, móda, móda

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu