No nie je tá Nigella roztomilá?

Písmo: A- | A+

No nie je tá Nigella roztomilá?  Priznám sa, že čo sa týka varenia tak okrem čaju a pečienky s ryžou neviem uvariť absolutne nič. Áno, ešte kávu.O to viac ma nadchla moja nová pokojne to nazvem „úchylka“ sledovania blogov či videí o varení. A priznávam tiež sa tak trošku hanbím že u nás doma varí viac môj chlap ako ja, takže som sa ho rozhodla dobehnúť a stať sa lepšou kuchárkou ako on (dúfam že toto nečíta môj priateľ alebo niekto kto ochutnal jeho jedlo a bude porovnávať s tými pokusmi ktoré varím ja, posledný pokus jedol ten môj z čistej zdvorilosti a aj ja som si dala tiež z... z hrdosti a ešte som sa aj tvárila že mi to chutí ). Takže som sa rozhodla sa naučiť variť, no začínam ako kuchár teoretik. Medzi všetkými tými videami som objavila Nigellu Lawson. Tí ktorí bežne kuchtíte určite viete o kom píšem.

 Mňa vôbec na nej neuchvátilo samotné varenie, ale jej charizma. V živote som nevidela tak charizmatickú a ženskú ženu ako je Nigella. Celkovo nejde o krásu ako takú, ale o vyžarovanie, o to ako s akou chuťou a radosťou varí. A ona nielen s chuťou varí ale ona aj s chuťou je, je radosť vidieť ženu ktorá si vychutnáva jedlo tak ako Nigella, tak mi napadlo, že ona zrejme vôbec nie je ten typ ženy, s ktorou keď idete ako páry na dvojité rande do reštaurácie sa cítite trápne, lebo jedna z vás si iste objedná šalát a tak si musí dať šalát aj tá druhá. Tá druhá som skoro vždy ja. Veď sa nenechám zahanbiť, nie? Pokojne zjem celý tanier zeleniny ak si to situácia žiada a cestou domov sa pokojne stavím na niečo poriadne nezdravé.

 Kedže Nigella mi nepripadala ako žena „od plotny“ chcela som sa dozvedieť viac. Okrem veku kde som tipovala niečo cez 30, ma prekvapilo číslo 53. Vyštudovala na Oxforde moderné a stredoveké jazyky. Mala veľmi zložité detstvo aj keď sa narodila do prominentnej rodiny. Vlastná matka na ňu žiarlila nakoľko jej otec malú Nigellu zbožňoval. Ako sama poznamenala citujem: „ Dodnes nerobím nič iné, len sa snažím potešiť ľudí a zapáčiť sa za každú cenu. Je to dôsledok môjho detstva. Takisto to, že neplačem. Nikdy. Mama vravievala, že nás bude biť, kým neprestaneme revať.“ Po ťažkom detstve ale údel pokračoval, hoci sa zamilovala, vydala sa a porodila dve deti, stala sa vdovou ako 41 ročná.

 Toľko v skratke, lebo je toho strašne veľa čo som sa o nej dočítala a nechcem aby sa to stalo pointou. Ozaj, všimli ste si že tí najlepší kuchári sú tí, ktorí nikdy nič také neštudovali a ktorí sa tomu venujú celou svojou dušou pretože ich to baví? Musím priznať že aj na Slovensku máme veľa šikovných blogerov ktorí sa venujú vareniu a vždy ma baví čítať nielen recepty ale aj „obkec“ ktorý sa rieši popri ňom, veľakrát je tam zhrnutý začiatok dňa alebo nejaký príbeh ktorý tam bloger či blogerka šikovne zašifruje. A pripájam video ktoré ma neskutočne baví.

https://www.youtube.com/watch?v=1c-Q8R8xtwA

A ešte jedno :)

https://www.youtube.com/watch?v=zs_YuztB_p4

Skryť Zatvoriť reklamu