Ako som predsa len blog o T-svadbe napísala - pre istotu.

Povedala som si, že predsa len zverejním zvesť o tom, že svadba roka síce možno mala veľkú reklamu, ale zdá sa, že zatiaľ, (alebo že by už?) mladomanželia majú oddelené spálne. Možno zachránim niekoho nervy :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To len tak, ako varovanie píšem, že ak by ste si chceli myslieť, že v hociktorej predajni ex-T-m... vybavíte to, čo ste kedysi vybavovali v ex-T-c..., a naopak, chcete sa hlboko sa mýliť, a teda odporúčam - v rámci zachovania vášej duševnej pohody - radšej to hneď teraz vzdajte. Dosť možné, že predídete riziku srdcového infarktu rovnako, ako keď obmedzíte fajčenie. Namiesto krásneho posvadobného prekvapenia, že nájdete novomanželov v spoločnom novom byte, počká si vás totiž pravdepodobne klasický slovenský zákaznícky ping-pong.

Nie že by natoľko rozvinuli zákaznícku ústretovosť, že by ste sa priamo u nich počas čakania na vybavenie mohli stať účastníkmi zákazníckeho turnaja (to by ešte bola vcelku FUN). Ping je "Viete čo, to my tu nevybavujeme, my sme pobočka T-m..., to musíte ísť tam a tam (rozumej do pobočky T-c..u)." Nuž, a vy, ako poslušný občan sa vyberiete tam a tam, veď predsa chcete veci vybaviť, či nie? A potom prichádza rana pod pás, úder pong v podobe "Ale prosím vás, veď toto ste mi sem vôbec nemuseli nosiť!". Koľko - toľko toho síce vybavíte (to zas aby sme im tak celkom úplne nekrivdili, babrákom), ale tých rečí a toho motania sa a kilometrov nachodených... Slovenská reality show. Škoda, že Big Brother sa len prizerá a nič s tým nevie spraviť.

A tak už len odchádzate premýšľajúc, či oni hovoria po čínsky a chyba je niekde vo vás .. Na obhajobu radových zamestnancov (lebo viem, že ".ovno" padá zhora) len poviem, že to nie oni môžu za to, čo a kde sa dá vybaviť, to tie väčšie ryby, čo majú aj väčšie platy. Takže k tým v spodných vodách, prosím, buďte aj pri návale zúrivosti zhovievaví. Pre istotu si to natrénujte aj pred zrkadlom. V predajni "T" ako keby ste našli.

Nuž, pokúsme sa napriek všetkým zvykom byť tolerantní, ešte je len krátko po svadbe. Veríme, že z tohto stavu "po opici" "T"-pár čoskoro vytriezvie, spamätá sa, no a z hanby roka opäť urobí svadbu roka, až budeme všetci hýkať z toho, ako krásne a jednotne fungujú. Verím, že už čoskoro sa mladomanželia naučia používať svoje spoločené priezvisko, a ani jeden z nich sa nebude vracať k tomu, že by povedal "Idem domov.", keď sa vyberie na návštevu k rodičom. Lebo keď sa už povie to áno pred oltárom, doma je tam, kde bývajú obaja spolu, pekne posvorne. Veď preto sa brali, no nie?

Jana Guričanová

Jana Guričanová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žiť naplno pre mňa znamená vďačnosť za najmenšie veci, za každú pozornosť, priateľstvo, slovo, či povzbudenie, ale aj za ťažkosti, komplikácie, trápne, či úsmevné chvíle. Tí, ktorých stretám robia obyčajné dni neobyčajnými. Krok za krokom :) vpred. Zoznam autorových rubrík:  Keď je život veselýKeď sa zamyslím ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu