Kedy budem hotovým človekom?

Milovaní, teraz sme Božími deťmi, a ešte sa neukázalo, čím budeme. (1 Jn 3,2)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak si prijal Krista za svojho spasiteľa a Pána a skutočne ti záleží na tom, aby všetko v tvojom živote bolo podriadené jeho vôli, buď si istý, že Boh v tebe koná - stal si sa Božím dieťaťom a niet pre tvojho Otca väčšieho záväzku, než sa o teba starať. Konal v tvojom živote skôr než si sa narodil, skôr, než si uveril, koná dnes, keď veríš, a nepochybujem o tom, že ešte nie raz budeš žasnúť nad tým, čo Boh v tebe premení a aké veľké veci vykoná!
Tak sa totiž píše v liste apoštola Jána : " Milovaní, teraz sme Božími deťmi, a ešte sa neukázalo, čím budeme." (1 Jn 3,2) a ešte na inom mieste je toto slovo : " A som si istý, že ten, čo začal vo vás dobré dielo, aj ho dokončí... " ( Flp 1, 6)

" Veď nemáme veľkňaza, ktorý by nemohol cítiť s našimi slabosťami; veď bol podobne skúšaný vo všetkom okrem hriechu. Pristupujme teda s dôverou k trónu milosti, aby sme dosiahli milosrdenstvo a našli milosť a pomoc v pravom čase." Hebr 4, 15 - 16
"Pristupujme s úprimným srdcom v plnosti viery, so srdcom očisteným od zlého svedomia a s telom obmytým čistou vodou. Neochvejne sa držme nádeje, ktorú vyznávame, lebo verný je ten, ktorý dal prisľúbenie." Hebr 10, 22

Tu je to úplne celé, všetky dôvody, prečo máme dôverovať Bohu sa dajú zhrnúť do jedinej vety : " Lebo verný je ten, ktorý dal prisľúbenie" :) Ak pristupuješ s dôverou - a v dôvere nie je strach z trestu, ani strach z odmietnutia, DOSIAHNEŠ MILOSRDENSTVO A NÁJDEŠ MILOSŤ . Prečo? Pretože máš veľkňaza, Krista, ktorý súcíti s tvojimi slabosťami.
Boh nenávidí hriech - nenávidí ho preto, lebo vie, ako veľmi zraňuje človeka, ako hlboko sa dostane jeho bolesť, jeho vplyv do nás. Nie len preto sa Bohu hnusí, že je hnusný, ale preto, že Božia láska je úplne spravodlivo rozhorčená a znechutená, vášnivo nahnevaná nad deštruktívnou mocou, ktorú hriech v našich životoch má. Božia nenávisť voči hriechu je teda daná láskou, ktorou horí srdce Boha, ktorá ho spaľuje až do tej miery, že "zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu, stal sa podobný ľuďom; a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka. Uponížil sa, stal sa poslušným až na smrť, až na smrť na kríži. " ( Flp 2, 7-8)
Ak miluje, nemôže sa len tak prizerať, ako si vyberáš sebazničenie a ani o tom nevieš... Čo je však podstatné? Boh nenávidí hriech, ale miluje hriešnika. On a pýta : " Či môžem mať záľubu v smrti hriešnika? - hovorí Pán, Boh - a či nie v tom, aby sa odvrátil od svojich ciest a žil?" Ez 18, 23
Keby nás nemiloval, bolo by mu ľahostajné, že sa ničíme hriechom, že si vyberáme istú smrť, isté sebazničenie. Ale Boh miluje a preto nemôže mať k hriechu kompromisný ani ľahostajný postoj. Preto kričí, že kto hreší istotne zomrie ... nie preto, že On sa tak rozhodol - ty hrešíš, teba nenávidím, nechcem, neprijmem. Nie preto - Boh pozná plnú moc hriechu - vie, že hriech, taký aký je, má moc zabiť nás, je našou smrťou. Božie slovo hovorí jasne : " Lebo mzdou hriechu je smrť " ( Rim 6, 23a) A to Boh nechce! Prahne po tom aby sme žili, veď preto nás stvoril! A preto apoštol dodáva : " ale Boží dar je večný život v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi. " ( Rim 6, 23b)
Boh nevolá sebecky, aby sme boli svätí! Pozýva nás k svätosti z čistej a nezištnej lásky - pretože vie, že to je naše naplnenie, naše šťastie, vie, že tak utkal a utvoril naše srdcia, že jedine v svätosti budeme skutočne, hlboko a neoddeliteľne šťastní, pretože budeme trvalo pri Ňom.

Nech je teda v nás " Božia láska naozaj dokonalá." (1 Jn 2, 5) ... Prečo to tak má a môže byť?
" Deti moje, toto vám píšem, aby ste nehrešili. A keby niekto zhrešil, máme u Otca zástancu: Ježiša Krista, spravodlivého. On je zmiernou obetou za naše hriechy; a nielen za naše, ale aj za hriechy celého sveta." (1 Jn 2,1)

A o toto ide - bojovať zo všetkých síl, v boji s hriechom " odporovať až do krvi " ( Hebr 12, 4), zároveň však, v okamihu zlyhania si byť istý, že " on dobre vie, z čoho sme stvorení; pamätá, že sme iba prach." (Ž 103, 14) a že máme zástancu!!! V tomto niet pokrytectva.
A čo bude znamením, že Duch Svätý naozaj pôsobí, a že teda Boh začal svoje dielo? Keď namiesto mnohých stereotypov, naučených reakcií a zabehaných koľají zrazu zbadáš, že sa objavuje v tvojom živote " ovocie Ducha ", ktorým je " láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť dobrota, vernosť, 23 miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet. " ( Gal 5, 22 - 23)

Jana Guričanová

Jana Guričanová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žiť naplno pre mňa znamená vďačnosť za najmenšie veci, za každú pozornosť, priateľstvo, slovo, či povzbudenie, ale aj za ťažkosti, komplikácie, trápne, či úsmevné chvíle. Tí, ktorých stretám robia obyčajné dni neobyčajnými. Krok za krokom :) vpred. Zoznam autorových rubrík:  Keď je život veselýKeď sa zamyslím ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu