Moja Irma a Počítač

Ako sa moja Irma vzpriečila a môj počítač mi to oznámil a ako sme to celé vyriešili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Hlavné postavy tohto krátke príbehu :
1. tlačiareň, nazvime ju Irma
2. počítať, volajme ho počítač
3. ja, volajte ma, ako sa vám páči

Ja už som si zvykla na rôzne čudnosti (človek si vraj aj na šibenicu zvykne - aj keď o tom pochybujem, bo tam sa zvyčajne udalosti zomelú prirýchlo). A tak dnes pracujem (fakt), a súčasťou toho je tlačenie mojich krásnych predvolaniek. A tlačím jednu za druhou, teda vlastne druhú za prvou, tretiu za druhou a tak až do vyčerpania, až zrazu ... prichádzame k jadru zápletky :). Na obrazovke počítača (toho, čo ho voláme počítať - to len pre zopakovanie) mi svieti nápis : "HP LaserJet 1020 má otvorené dvierka predného krytu alebo chýba tonerová kazeta". Ale Irma, no tak. Veď neblbni, dievča. Ako pozerám, tak pozerám, dvierka predného krytu zavreté. A ako by tá tonerová kazeta odišla cez zavreté predné dvierka? No, jedine, že by mala pootverené nejaké zadné dvierka.

Poľahky som pochopila, že sa k môjmu počítaču musím zachovať ako k typickému mužovi. Nuž, keď povedal, že Irma je akosi pokazená, čo znemožňuje jej 100%tné fungovanie, neostávalo mi iné, než tie zatvorené predné dvierka otvoriť - a teda Irmu naozaj "pokaziť", resp. minimálne simulovať spomínané príznaky. A opäť zavrieť. Teda, akože sme to opravili. Ibaže Irma nič, žiadna sebareflexia a tak na mňa milý nápis žmurkal opäť. Fu, ženská logika mi ostala ozaj stáť na mieste, ale si vravím, reku, no, chlape, ty si počítačisko akýsi, budeme ti teda veriť, šak v technike sa lepšie vyznáš, a tak som Irmu opäť otvorila (naštastie nebolo treba skalpel, nemám moc rada pohľad na krv, ešte k tomu cudziu). A došlo k hlbšej operácii vo viere, že teda snáď opätovné vloženie stále prítomnej tonerovej kazety niečo zmení. A čuduj sa svete, môj mužský hrdina uznal, že opravu som zvládla, a Irma zasa tlačí.

Tak neviem, či sa na mňa spikli, ale nabudúce už budem vedieť, že možno Irma chce len trochu prevetrať vnútornosti a nebudem otáľať predné dvierka otvoriť, keď môj chlap povie, a ak bude treba kľudne aj tonerovú kazetu vybrať a späť vložiť, len keď ti to, Irmuška moja, pomôže opäť mi pomáhať v práci :).

Jana Guričanová

Jana Guričanová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žiť naplno pre mňa znamená vďačnosť za najmenšie veci, za každú pozornosť, priateľstvo, slovo, či povzbudenie, ale aj za ťažkosti, komplikácie, trápne, či úsmevné chvíle. Tí, ktorých stretám robia obyčajné dni neobyčajnými. Krok za krokom :) vpred. Zoznam autorových rubrík:  Keď je život veselýKeď sa zamyslím ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu