Keď to bolo v kraji ináč

Vo volebných novinách kandidáta na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) komunistu Zdenka Trebuľu, môžme v jeho príhovore na 1. strane - v ktorom uvádza návštevy kraja - čítať aj toto: Videl som a počul, čo do vašich životov priniesli skrachované podniky, odstavené bane, zrušené poľnohospodárske družstvá... Bol to mutný pohľad. Pre mňa o to viac, že sa pamätám aj na časy, keď to bolo v kraji ináč.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

V inom článku na 2. strane pod titulkom "Jablko nepadlo ďaleko od stromu" niekto nepodpísaný poukazuje na otca Zdenka Trebuľu Jána - dlhoročného funkcionára Národných výborov a primátora Košíc koncom 80-tych rokov.

Kandidát za Smer/HZD.

Kandidát na predsedu KSK za Smer/HZD otvorene poukazuje na časy, "keď to bolo v kraji ináč". Pravdepodobne má na mysli časy s KSČ na čele, kedy sa už nekradol majetok, dobytok a polia - lebo KSČ všetko pokradla v 50. rokoch, kedy sa už odporcovia režimu nepopravovali, nemučili, nebili a neposielali do koncentračných táborov kopať urán - lebo prevažná väčšina z nás mlčala, kedy sme nemali Slobodu - lebo prevažná väčšina z nás ju ľahostajne zamenila za kus chleba a mlieka za 2.- Kčs do klietky, kedy sme nevedeli o svinstvách KSČ, lebo nám ich nemal kto povedať, kedy sme žili v priemere o 8 rokov kratšie ako ľudia v Rakúsku alebo Nemecku a kedy sme žili život v štáte hroziacim západným demokraciám ruskými atómovými raketami a vojakmi, ktorí nás okupovali.

Život v štáte kontrolovanom KSČ dokresľuje aj to, že sa stávalo, že Verejná bezpečnosť prišla na večernú zábavu mladých a prikázala všetkým čo majú džínsy, aby opustili tanečnú sálu.

K tomu všetkému otec a syn komunisti Trebuľovci aktívne prispievali svojim členstvom v KSČ a zastávaním straníckych postov. Dnes im časy v protiprávnom a nemorálnom režime slúžia k tomu, aby sa nimi chválili v predvolebných novinách.

S čím Zdenko Trebuľa ako člen KSČ súhlasil a presadzoval?

Ako 24 ročný vstúpil medzi komunistov. Vstúpil tým medzivrahov, zlodejov a trýzniteľov ľudských osudov. Celkom iste muselsúhlasiť s "pobytom" ruských vojsk - okupáciou Československa, ktorúKSČ privítala a nazvala ju "oslobodenie". Od roku 1986 bol vedúcimoddelenia dohľadu nad súdmi KV KSS v Košiciach, čo v svojom životopise skromne označuje termínom"politický pracovník". Presadzoval teda "vedúcu úlohu strany" medzisudcami, temer všetko komunistami. Na ceste k úspešnej kariére pod červenou zástavou, pracoval pre komunistickú tajnú políciu ŠtB ako jej dôverník. Dnes má ten istý Trebuľa plné ústa demokracie.


Som presvedčený, že Zdenko Trebuľa má vysoké šance byť úspešným vo voľbách 2005. Mnohí voliči nostalgicky spomínajú na časy s KSČ, kedy im bolo "lepšie". Prieskumy hovoria o 30% podpore komunistovi Trebuľovi v regionálnych voľbách 2005. Ľudia radi zaspomínajú, "keď to bolo v kraji ináč".  

Je smutný fakt, že namiesto toho, aby sme žiadali vyvodiť zodpovednosť pre komunistov za vraždy, mučenie, bitie a ponižovanie našich spoluobčanov ktorí chceli demokraciu, my ich dnes volíme na najvyššie štátne, ústavné a samosprávne posty.

Je to naša hanba.

Alfonz Halenár

Alfonz Halenár

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pracovník IT, poslanec Košíc a poslanec Košického kraja. Zoznam autorových rubrík:  KošiceSamosprávaDemokraciaKomunisti okolo násPolitické stranyAktuálne reakciePoslanci Košíc

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu