modré z neba

Mať modré z neba! Čo si už viac človek môže želať? Asi najistejšie by bolo presťahovať sa na najvyššie poschodie čo najbližšie k oblohe a mať ho na dosah.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Ale väčšiu výpovednu schopnosť a význam má plnenie snov ako to robí televízna relácia. Tam, kde je veľa nespravodlivosti, či tragických detských osudov, tam sa naozaj žiada niečo zmeniť a tvorcov určite poháňa i nádej, že to všetko má predsa zmysel a našli v sebe chuť a silu niečo urobiť.Ale naozaj všetky sny sú o pomoci? Zdá sa mi, že rómska otázka a dotovanie socialne slabších je hlavne nástrojom na vytĺkanie politického kapitálu a voličkých hlasov. A čo bežná rodina?Každý obyčajný človek sa musí spoliehať sám na seba a byť pripravený predierať sa lakkťami za svojimi snami....a možno ani nesníva o ceste za pyramídami, či o koncerte Dylana,alebo o Plese v Opere...Jej sny sú prozaickejšie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja mladá rodina rozmýšľa či dokončiť už niekoľko rokov rozostavaný dom,alebo pomáhať deťom v štúdiu, či podporovať ich záujmy. Veď ich syn by potreboval nové husle, tak veľmi ho hra baví, ale na nové nenašetrí,a chlapcom by sa zišli bicykle, aspoň cez prázdniny by sa mohli povoziť.

A tak som sa rozhodla bez médii osloviť pár ľudí ,aby pomohli mladému "huslistovi".A našiel sa! Pán riaditeľ Národneho osvetového centra, moju prosbu posunul na správne miesto. A tak sa Miško dostal medzi osem primáškov na sústredenie do čiech. Dvaja poliaci, dvaja slováci a štyria češi pracovali pod vedením štyroch lektorov zo Slovenska, Poľska a Čiech.

SkryťVypnúť reklamu

Sú medzi nami ľudia, výnimočný svojou prácou, postojmi ,ktorí stoja skromne medzi nami a dokážu nezištne pomôcť.Tak nám sa podarilo stretnúť takýchto skvostných ľudí.Im patrí vďaka, že Miško bol tak blízko modrého z neba. Neviem, či moje ambície nie sú väčšie, ako sú jeho schopnosti , ale bol nevýslovne šťastný, plný zážitkov a samozreje vďaka fantastickým pedagógom naučil sa mnoho cifrovačiek, získal sebavedomie. Možno z neho nebude génius, alebo nebude hrať prvé husle v slovenskej filharmónii,ale verím, že celý život bude spomínať na krásne detstvo a na babku, ktorá mu pomáhala zo všetkých síl a to isté spraví on pre voje deti a vnúčence.A to je dobrý začiatok pre budovanie slušnej spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

"Nepresnívajte svoj život,prežit svoje sny", je mottom relácie Modré z neba.Tak choďte za svojimi snami, dotknite sa "modrého z neba".

Hana Čulakova

Hana Čulakova

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občas pracujúca dôchodkyňa. Neviem, robím preto, že si chcem niečo dokazovať, alebo zaháňam samotu, či motívom sú peniaze...?Ale práca ma zatiaľ baví a ja som sa v nej našla. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu