
Milé na tejto malej tragédii ( človek si to zaplatía nakoniec to skončí len tak naverímboha na chodníku) bolo, ako títo dvaja diskutovali nad jehonázvom. Spolutrpiaci tvrdil, že je to tyčkaa autor ( to sa dalo poznať podľa vypúlených očí ) trval na tom, že hodil šabľu. Triezvejší sa na mňa smelo obrátilslovami : „ Ujo, povedzte čo moj kamarat vyrigal !"
V rámci zachovania svojej dôstojnosti som mu odpovedalniečo indiferentné, v zmysle že ho dnes asi „vyrigá" jeho otec a túto milúdvojicu opustil. Po povinnom pohoršení ( vzhľadom k môjmu veku potrebnom)som si po zrelej úvahe spláchnutej pár pollitrami povedal, že títo chlapci prisúčasných možnostiach dnešnej mládeže spáchali asi najmenší hriech.
Keď si spomeniem na moje mladé časy, bez možnosti prístupu k mariške, extáze koksu..., bezinternetu, mobilných telefónov, PC hier, výherných automatov, káblovejtelevízie, bez plurality politickýchstrán a pivných značiek ( v celom meste sa čapovala jedna ),demokratických volieb, cirkevných a súkromných škôl, brokolice, kivi,baklažánu, super a hypermarketov, som nútený priznať, že podobné zábavy spojenés konzumáciou spoločensky tolerovanej drogy s identickou reakciou akou tých dvoch boli na programe často, striedané s pravidelnou periodicitouzákazom vychádzok zo strany našich rodičov, ktorí mali na nás ( bohužiaľ alebo chvalabohu ) objektívne viac času.
Nepamätám však, že by sme niekedy tak uvedomelo uvažovalinad pojmografiou ako dvajapredstavitelia súčasnej generácie. Nie je to s našou budúcnosťou ažtaké zlé, keď mladí ľudia, v ťažkej životnej situácii majú uvedomelú snahua odvahu aj napriek prekážkam, ktoré im hádže pod nohy štát a zákon (18 rokov určite nemali), pomenovať vecipravými menami!
Keď sa mi podobná nehoda občas pritrafí - teraz už naozajveľmi zriedka, mám dva dni úplne iné starosti . Mám dve hlavy, tá vo vnútri je väčšia a úporne sa snažídostať von. Aj preto je hľadanie pravdytými mladíkmi sympatický počin. Nie je tá naša mládež až taká zlá.
V zmysle hesla Myslím teda som, so začal rozmýšľaťo faktickom rozdiele medzi týmito dvoma pomenovaniami, hoci si mojapolovička myslí, že som nevyťažený.
Po pár dňoch ťažkej intelektuálnej práce som si dovolilsformulovať nasledujúce definície : Tyčkaje výsledný produkt antagonizmu alkoholu a žalúdočného prostredia alkoholomnarušeného spustená vertikálnym spôsobomna akýkoľvek podklad . ( Človek sapredkloní chodidlá je výhodné dať od seba a spustí rovno dole.), Šabľa jeto isté akurát je spustená oblúkovitým spôsobom. Využíva sa hlavne v situácii, keď jej autor nestihne vykonať úkony potrebnépre vyprodukovanie tyčky. Vzhľadomk nedostatočnej príprave je uvedený spôsob nebezpečnejší pre okolie ajsamotného autora.