Prieskum D4/R7: Obchvat bude meškať, ohrozenie životného prostredia stále nie je vyvrátené

Dnes sa konala 2.časť poslaneckého prieskumu ohľadom obchvatu D4/R7 a medializovaných informáciách o použití odpadu v stavbe.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Potvrdilo sa, že ministerstvo dopravy výstavbu tohto historického diela podcenilo. Spoľahlo sa na nezávislý dozor, ktorý pracuje pod vedením Zhotoviteľa. Tí však žiadne pochybenie nezaznamenali a museli to byť opäť občania a médiá, ktoré upozornili na riziká a použitie odpadu v násypoch diaľnice.

Dnes sme boli svedkami toho, ako sa štát so zhotoviteľom naťahuje a začína to pripomínať situáciu na Višňovom. Pohadzujú si horúci zemiak zodpovednosti a nevedia sa dohodnúť či odpad v nasypoch môže alebo nemôže byť. Zhotoviteľ tvrdí, že môže, pretože ide o recyklát, štát hovorí, že nemôže a nič také tam povolené nebolo...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

My hovoríme, že ak by aj mal Zhotoviteľ povolené používať recyklát, určite nemôže obsahovať to, čo sa našlo v násypoch a to kusy azbestu alebo, že sa tam vozila kontaminovaná zemina z nelegálnej skládky. Toto je len jeden z prikladov.

Štát nemá nad stavbou dostatočnú kontrolu a my potrebujeme, aby bola stavba skontrolovaná nezávislými inštitúciami a firmami, nie tak ako je tomu dnes, že stavebný dozor alebo firmy, ktoré robia analýzy platí Zhotoviteľ. Toto nie je nestranná analýza!

Je úplné kľúčové, aby sa jednoznačne vyšetrilo, či je životné prostredia a voda na žitnom ostrove ohrozená.

To, že obchvat bude meškať vieme, lebo pôvodný termín len na dokončenie obchádzky križovatky D1/D4 bol január 2019, ale dnes sme sa dozvedeli, že tieto obchádzky začnú súťažiť až teraz v auguste. A samotný obchvat so všetkým, čo k tomu patrí, tak nebude hotový skôr ako na konci roka 2021. Ale po skúsenostiach s touto vládou, ani tento termín nie je zrejme konečný.

SkryťVypnúť reklamu

Motoristi si tak budú museť poriadne počkať a obyvatelia bratislavského kraja sú v stále neistote, či ich voda nebude v konečnom dôsledku znečistená. 

Moju prácu v parlamente môžete sledovať aj TU.

Eduard Heger

Eduard Heger

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som poslanec za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO). Šťastný manžel, otec 4 detí, ekonóm a manažér, ktorý po tom, ako skúsil život v USA, tam takmer natrvalo zostal žiť. Ale doma je doma. Slovensko je pre mňa krásna krajina s veľkým potenciálom, žijú tu výnimoční ľudia. Preto verím, že našu krajinu čakajú v budúcnosti veľké veci. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu