Traja kamaráti

Traja spolužiaci. Traja kamaráti. Možno len nie tak dokonalí v nedokonalostiach, ako tí od Remarqua. Vyrastali spolu, spolu chodili na gymnázium, spolu študovali. Potom sa zopár rokov nevideli, každý z nich išiel vlastnou cestou životom. Dvaja z nich zostali žiť na Slovensku, jeden odišiel. Po niekoľkých málo rokoch sa znova stretli a rozprávali sa o živote, o zážitkoch, o radostiach i strastiach. Tí dvaja mali ale na život trochu iný názor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vraj jedinec nič nezmôže, vraj búrenie sa ľudí i tak nič nedosiahne, byť morálnym a poctivým sa v dnešnom svete neoplatí, na oklamaní štátu a získaní prospechu na jeho úkor nie je nič zlé, veď to predsa urobia všetci, keď majú príležitosť. Ten tretí to tak čierne nevidel. Povedal im, že kto iný než jedinec má zmeniť svet. Pokračoval tým, že ak okrádate štát, ak si beriete z verejných financií, čo vám nepatrí, beriete si z toho, čo je nás všetkých, nie z fiktívnej nikomu nepatriacej a bezodnej kasičky. Napokon dodal, že každá vzbura proti nespravodlivosti a neprávosti má zmysel bez ohľadu na to, či jej výsledok je viditeľný teraz či až o niekoľko rokov alebo aj desaťročí. Nerozumeli mu. A on zase nerozumel tomu, ako tak mladí ľudia na začiatku svojej kariéry s dobrými vyhliadkami do budúcnosti môžu mať taký skeptický pohľad na svet. Ani jedna strana druhú nepresvedčila. Ten jeden ale dúfa, že tí dvaja niekedy zas raz uveria. Inak predsa život nemá veľký zmysel.

Slavomíra Henčeková

Slavomíra Henčeková

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodená v Poprade, žijúca v Prahe, povolaním právnička. Múdrosť tohto sveta som zatiaľ neobjavila, tak vám ju ani nebudem servírovať.Koniec hlásenia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPolitikaNepolitika

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu