Katolícka cirkev znovu "boduje"

Otvorene poviem, že nie som kresťan. Keď som poznal Kresťanstvo ako jediné náboženstvo, tak sa mi nepáčilo. No a keď som aspoň trochu spoznal ostatné, tak mám ten názor, že kresťanstvo rozhodne ale fakt rozhodne nie je pre mňa. Ale že bude veľa názorov plne proti ľudským právam a proti obyčajním ľuďom, vrátane veriacich? Prekonávajú sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (124)

Zabi matku, zachrániš dieťa, to je zjednodušený názor môjho obľúbeného náboženského fanatika. Samozrejme, že to popísal kvetnatými slovami a hlúpymi urážkami, no je to jeho názor. A ja názory rešpektujem, kým to nikomu neubližuje.

Akurát som a dočítal niečo o najnovšej činnosti katolíckej cirkvi. Nie nejakého jedného blázna, ale priamo organizácie, ktorá má rešpekt, rôzne aktivity a tak podobne. Tu je 9 bodov, ktoré sú z ich pohľadu dôležité. A tiež môj názor na každý z nich:

Čo žiada cirkev od strán

1. Podpora života a rodiny

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A) - pripraviť národný plán na podporu rodiny
B) - zakázať zabíjanie nenarodených detí pri umelom potrate
C) - pripraviť ústavný zákon o ochrane manželstva
D) - regulovať prácu počas nedieľ, sviatkov a dní pracovného pokoja
E) - zvýšiť podporu viacdetných pracujúcich rodičov
F) - nepodporovať nemorálne sexuálne správanie, financovanie potratov a antikoncepcie
G) - zvýšiť informovanosť o škodlivosti antikoncepcie priamo na obaloch
H) - zakázať voľný predaj prípravkov spôsobujúcich potrat v ranom štádiu tehotenstva
I) - zlepšiť podmienky pre integráciu fyzicky a mentálne postihnutých do spoločnosti
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6290348/katolicka-cirkev-bola-za-politikmi-tvrdi-ze-bez-ultimat.html#ixzz1p7QZww75
A) Pripravovať plány na podporu rodiny? Čo to znamená? To, čo by to malo znamenať, je zvýšenie pôrodnosti správnymi rozhodnutiami a podpora vzdelávania. Už som sa ale stretol s tým, že celá tá podpora rodiny je v skutočnosti útok na homosexuálov a podobné skupiny. A to je fakt veľký FAIL. Ale možno to bol len názor môjho obľúbeného fanatika.

B) Jasné, zakážme potraty. Milión kecov o tom, ako je to vražda, ako sa nemôžu brániť... súhlasím s tým, že sa brániť nemôžu a tak ďalej, no čo je to to zakazovanie? Podľa mňa je to jednoznačne útok na matku. Zoškrtávanie práv. Akékoľvek zákazy za každú cenu pomôžu málo ľuďom a väčšiemu množstvu uškodia. Ak sa zakážu potraty, tak nie len bude musieť žena cestovať do iného štátu (a odkladanie nie je veľmi dobrý nápad, taktiež to niečo stojí), ale ešte bude banda nevychovaných ľudí brať tú ženu za akúsi diablicu. Som za život rôznych ľudí, vrátane matky - a ak by som to bral čisto matematicky, dám prednosť životu ženy, ktorá môže mať viac detí a vytvárať rôzne hodnoty pred životom nechceného dieťaťa, ktoré pôjde do kontajnera, detského domova či nebude môcť žena (a často slobodná mamička) zabezpečiť dobrú stravu, ubytovanie, vzdelanie...
C) To isté ako bod A
D) Znovu, možno myslené dobre. A možno to aj súvisí priamo s vierou. V prvom rade však treba robiť niečo pre to, aby bola práca. Ak niekomu zakážu pracovať, tak menej zarobí - alebo dajú tú prácu niekomu, kto aj vtedy pracovať môže. No a ak sa niečo na Slovensku zakáže, tak sa môžu zas zbaliť kufre a šup šup do Rumunska... toto nie je téma pre kňazov, skôr pre ekonómov, sociológov a tak podobne.

E) No prosím, s týmto súhlasím. No kuriózne je to zas proti ľuďom s menej deťami. Každý, kto chce mať napríklad 7 detí, má nejaký čas jedno, až potom dve, potom tri...
F) Takže proti potratom, proti ochranám... no ako u sprostých. Život za každú cenu, to som už rozobral v bode B
G) Pravdivé informácie sa dajú nájsť aj teraz, ak niekoho zaujímajú. Kondóm ale nie je tabak. Tabletky prosím, to dá nejakú logiku, no v prvom rade nesmie žiadna cirkev brániť faktom a tomu, aby si mohla žena vybrať na základe názoru odborníkov.
H) Po tabletku "po" utekať do inej krajiny... fakt dobrá sprostosť. Niekto nedokáže pochopiť, že ak je dieťa nechcené, tak nie je ani náhodou 100% úspešnosť, že bude zrazu chcené?
I) No prosím, niečo, proti čomu nemám žiadne výhrady. Ako ale na to? Znovu je to hlavne otázka na expertov, ktorí majú s touto oblasťou skúsenosti.

Trochu netradične na záver držím palce, nech cirkev robí niečo, čo pomôže veriacim i neveriacim. Bude to fajn. Nech ale zohľadní aj to, že každá zmena môže niekomu pomôcť a inému ublížiť - a hlavne to, že ak má niečo výrazne poškodiť množstvo ľudí a nikomu to nepomôže, tak je na tom asi niečo zle - a to najhoršie čo môže byť je presadzovanie to za každú cenu. V týchto voľbách som inak volil kresťanskú stranu.
Diskusia je otvorená, no prosím o čo najmenšie používanie nadávok.

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu