Dvere do neba

Bolo to už veľmi dávno, keď som si v jednej kázni vypočula zaujímavú metaforu: Bol to príbeh o mníchovi, ktorého život v kláštore neuspokojoval. Stále nemohol nájsť to, kvôli čomu tam prišiel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Raz sa dopočul, že niekde na svete sa nachádzajú dvere, ktoré vedú priamo do neba. Vybral sa ich hľadať. Navštívil mnoho krajín a všade sa na ne pýtal. Nikto však o dverách do neba nevedel.

Po mnohých rokoch, keď už celkom zabudol na kláštor, z ktorého vyšiel, mu konečne ktosi ukázal cestu k vytúženým dverám.

Ponáhľal sa k nim a nedočkavo ich otvoril. Za nimi bola - jeho vlastná kláštorná cela...

Neviem, prečo mi tento príbeh vtedy utkvel v pamäti. Vlastne nie, dosť rýchlo som naň zabudla. Až teraz sa objavili podmienky, keď som si na to hľadanie dverí do neba znova spomenula. Akoby bolo vtedy vo hviezdach napísané, že ten príbeh bude raz, po rokoch, pre mňa veľmi aktuálny.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak sa i ja vraciam tam, odkiaľ som pred pár rokmi vyšla. Z dnešného pohľadu by som povedala, že som sa asi tiež vybrala hľadať niečo, čo v skutočnosti môžeme nájsť len sami v sebe. Bohatšia o cenné skúsenosti, som zvedavá, čo nájdem.

Jana Holecová

Jana Holecová

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

písanie je pre mňa formou relaxu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu