Keď mestskí policajti zasahujú a vôbec mi to nevadí

Som rád, že môžem napísať o policajtoch niečo pozitívne. Najmä o tých pezinských mestských, ktorí mi občas posielajú pozdravy. Napríklad tie, na ktorých je fotka môjho auta, ako náhodou parkuje na chodníku. V piatok som ale pred nimi zložil klobúk.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

V Pezinku máme nový kruhový objazd. Vyzerá presne ako všetky kruháče – v strede má trávniček a od trávnika k asfalstu sa zvažuje plocha zo zámkovej dlažby. V piatok popoludní sa na nej bicyklovali dvaja šarvanci, možno šiestaci. Takáto zábava bola určite veľmi fajn, točili sa tam dokola; robili rôzne fintičky. Šoférom, ktorí cez tento kruháč prechádzali, určite na čelách vyrazili kropaje studeného potu. Takýto nezmysel môže napadnúť len deťom. Len oni jednoducho nedomyslia, čo by sa mohlo stať...Zavolal som na číslo 159. Policajti sú v takomto prípade dobré riešenie, školáci pred nimi ešte majú rešpekt. Do troch minút prišli, elegantne odstavili na okružnej križovatke premávku, aby neohrozili mladých cyklistov. Zablikali majákom, spravili na tie deti bu-bu-bu a odišli. Celá „preventívno bezpečnostná akcia“ netrvala ani minútu, ale žiadne decká sa na kruháči už nebicyklovali a azda ani nebudú.To, čo pezinskí meskáči spravil, bolo rýchle a efektívne. Dúfam, že keď bude môj Jerguš robiť takéto psie kusy, niekto naňho zavolá strážnikov a tí ho rovnako rýchlo prídu odtafáriť do bezpečia.

Vojtech Hollan

Vojtech Hollan

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Bývalý... všetko a nič. Otec dvoch lúpežníkov. Zoznam autorových rubrík:  Takto som sa nahnevalTakto som sa čudovalTakto som sa potešilTakto mi napadloJergušSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Roman Kebísek

Roman Kebísek

107 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

232 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu