Igor Matovič a moja minúta po minúte s ním IV

Písmo: A- | A+

Vážený pán Matovič, mať a prezentovať odvahu a vlastný názor je niečo úplne iné ako to, čo tu cca tri roky predvádzate. Veľmi pozorne som si prečítal Váš blog Ako sa Bugárovi Slovensko za misu šošovice predať nepodarilo a aj celú diskusiu k nemu.

Keďže jej orientácia je takmer celá negatívna k Vášmu pohľadu, k obsahu a téme blogu (v ktorom máte skoro absolútnu pravdu, mimo výpadov voči zákonu o dvoj. obč., ktorý prijala Ficova koalícia, ktorý znášate až pod čiernu zem, ale sám ste ho chceli poopraviť a boli by ste s nim asi celkom spokojný), tak ten blog ma potom upozorňuje iba na jednu vec a to je potreba pochopiť jeho účel. Aký je ten jeho účel? Nuž, najskôr len odobrať maximum hlasov SNS, (nie som ani jej volič, ani sympatizant a ani nič podobné) ktorá sa pohybuje tesne nad hranicou zvoliteľnosti, aby sa SNS (ako možný koaličný partner SMERu) do parlamentu nedostala. Osobne si myslím, že voliči SNS, ak by už mali zahodiť vernosť k tejto politickej značke, skôr budú voliť SMER ako Vás, či SaS. V tom prípade Vám šípka uletela veľmi ďaleko od terča.

Pán Matovič, ak Vám skutočne ide o to, že si to chcete verejne rozdať s Bélom Bugárom, tak by ste mali vo všetkých vydaniach svojich reklamných novín od Skalice po Sninu a od Čadce po Čiernu nad Tisou - krížom a naprieč celým Slovenskom, zverejniť tento blog  tak, ako je tu, lebo veľká väčšina Vašich abonentov internet nepoužíva a urobiť Bugárovi reklamu aj s tým krásnym obrázkom. Veď vydávate reklamné noviny, či nie? Urobte aspoň niečo užitočné pre Slovensko. Toto máte len Vy v rukách a len od Vás záleží, či to dokážete.  Tak falošného, ako Bugára vykresľuje tento obrázok, ho osobne vnímam od momentu, keď sa objavil v „slovenskej" politike. Ten obrázok by mohol slúžiť aj ako logo - titulná strana pre nové vydanie Protokolov sionských mudrcov alebo symbol strany MOST-HÍD. Stačí si odmyslieť azbukou písané slová. (Je prebratý zo stránky www.klich.ru)

Stále sa neviem zbaviť tušenia, že ten Váš nepodarený zlepenec v zákulisí hrá stále šachovú partiu na tesné (na iné nemá) volebné „víťazstvo"- zvané Pyrrhovo a nové a podlé uchytenie moci aj keď znova len na rok a pol - dva, ako keby vám to všetkým (SDKU, KDH, MOST - HID a SaS) na jedenkrát nestačilo.

Nevystupujete aj Vy, pán Matovič, mnohokrát ako vlk v jahňacej koži? Mnohokrát mám z Vás ten pocit. Inakšie pri svojej čestnosti, úprimnosti, pravdovravnosti, spravodlivosti atď., ktoré toľko prezentujete a zdôrazňujete, by ste si  s pokryteckým Bugárom ani nemohli sadnúť k jednému pivu pri jednom stole, nie to ešte byť v politickej vládnej koalícii. Poznáte to? „Vrana vrane oko nevykole a ak áno, tak len naoko a pre okolie." Požičal som si/to (nie platinové) od Tomáša Janovica.

A propos, viete koľko takýchto baránkov máte na svojej kandidátke? Nebojte sa, nebudem menovať.

Odhliadnuc od toho, čo som už napísal, s tým Vašim blogom by sa dalo súhlasiť, pán Matovič, ale ak sa stotožnite s týmto mojim videním Bélu Bugára a si ešte aj uvedomíte, že dve a pol volebného obdobia bol Bugár neoddeliteľnou súčasťou Dzurindovej „provizórno-províznej" vládnej koalície (to pol volebného obdobia aj s Vami), tak aj pochopíte, že Bugár za tú šošovicu nič nepredával, ale spolu s Dzurindom (po zverejnení Gorily je ťažko niečo popierať) za mastné provízie tú „šošovicu, fazuľu, kukuricu, cukor, možno aj zlaté vajcia" a iné samé fajnové veci, za poly zdarma rozdával a prázdne misky zostávali a zostávajú na Slovensku a Slovensku. To je hlavná - rozhodujúca príčina nedostatku peňazí v slovenskom štátnom rozpočte. A nakoniec, to pol volebné obdobie (2 roky) sa s pánom Bugárom objímate, v zlepencovej koalícii bozkávate, a vlka - Bugára pod ovčím rúnom, nie len že ste doteraz nevideli, ale ani pri objímaní necítili?

Asi Vás pri tom objímaní musel až zúrivo pohrýzť na niektorom citlivom či chúlostivom  mieste, keď ste vyšli na verejnosť s takým blogom. Netvrdím, že nie opodstatneným. Alebo, ako som to už napísal, má to celkom inú príčinu a iný zmysel.

Ďakujem, že ste týmto blogom potvrdili pravdivosť mojich slov, ktoré som písal a zverejňoval už veľmi, veľmi, dávno. Napríklad aj to, že

-         žiadna maďarská šovinisticko-nacionalistická strana na Slovensku po roku 1989 a ani v roku 1998 fúziou zglejená SMK (podľa vzoru SDK) nikdy nemala mandát na zastupovanie a hájenie záujmov a práv iných národnostných menšín, za ktoré iba skrývala svoj šovinizmus a iredentu, ako sa Bugár stále skrýva v jahňacej koži. Je Bugár skutočne bugár?

Práve toto ste vo svojom blogu nebezpečne odhalili, ibaže ste to nie až tak, ako ja, presne vyšpecifikovali a pomenovali. A názov jednej z tých pred SMK strán EGYUTELLES - Spolužitie bol rovnakým výsmechom slovenskej verejnosti a slovenskej politike ako dnešný MOST - HÍD. Lebo to, čo tu od roku 1990 predvádzali a predvádzajú aj dnes, nie je spolužitie, ale

NEM-spolužitie.

-         nie Pál Csáky bol 12 rokov straníckym šéfom Bélu Bugára, ale presne naopak. Preto platí, že Csáky je iba veľmi, ale skutočne iba veľmi, nepodarený klon Bélu Bugára.

-         SMK a jej novšia a parlamentná modifikácia MOST - HÍD a znovu s Bugárom na vodcovskom piedestáli, ako inač,  je najstabilnejší destabilizátor politických pomerov a vzťahov  na Slovensku. Platilo to vtedy - pred 10 až 12 rokmi a rovnako, ak nie ešte viac, to platí aj dnes. Preto ma vôbec neprekvapí, že deň pred voľbami vyzve Pál Csáky voličov SMK, aby volili HÍD, aby ich hlasy „neprepadli".

-         vždy si bol/i vedomý/í, že majú šancu byť v akokoľvek pozliepanej vláde a robili všetko pre to, aby Vláda SR bola iba pozliepaná, aby niekoho mohli vydierať a v tichosti, v zákulisí a vo veľmi pohodlnom a bezpečnom závetrí, mohli KRADNÚŤ a tváriť sa ako svätí za dedinou, ktorí majú ruky pribité ku krížu. Dnes by kvôli tomu už išiel Bugár do vlády aj s Ficom. Len Vy to ešte až tak nevidíte. Ale raz to určite uvidíte až v takom rozsahu. A to RAZ, je už veľmi blízko. Bude to určite skôr ako 10. 3. 2012.

V princípe tá diskusia k Vášmu blogu a následný blog T. Dérera Vám tiež dáva za pravdu. Ibaže by ste sa mali plnohodnotne sústrediť na Bugára a nie na Fica. Moja rada. Odporúčam pozrieť prácu Národnostná otázka v Uhorsku, autor Scotus Viator.

 

PS.: Inšpirovaný blogom Jozefa Bielika z 20. 2. 2012 Hríbov smrteľný omyl alebo..., dodávam ešte toto: Autor pôsobil ako prednosta miestneho úradu na najkrajšom sídlisku na Slovensku - Luník XI v Košiciach. Možno to zväčší moju vážnosť.

Bude zlepencové REPETE?

Skryť Zatvoriť reklamu