Keď Schumacher stretne Ropuchu

Skoré rána sú už kruté a mrazivé. Počkáme si s kamarátom Vitamínom na Jožibusa, ktorý vždy svoj vehikel dobre vykúri. Do práce je to necelá hodinka, za ten čas si aspoň trošku zdriemnem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Na vrátnici už čaká Ujo Striptér, ktorý skontroluje doklady a pustí nás ďalej. Zamierim si to rovno do kuchynky zaniesť proviant do chladničky. Zastaví sa pri mne Starosta a stará sa, že ako sa mám. „Fajn“, odpovedám. Ponáhľam sa, kolega Líčko ma už vyčakáva. Sedíme na lavičke a vyzeráme na Santa Clausa, ktorý nám zadá úlohy. Tu Líčko začne mňaukať. Signál, že sa blíži kolegyňa Mačka. Tá zasa mešká. Aspoň pekná by mohla byť.

V areáli nič nové, Terorista lieta ako splašený a Medvedík asi nepochopil, že už nespí v posteli ale počas pracovnej doby. Na nástenke som zazrel informáciu o prijatí novej tímovej posily, fotka vraví, že je to mladá dlhovlasá blondína. S kolegami sa uškrnieme, očividná prácička pre Playboya, ktorý by mal baliť veci pre oddelenie konsolidácie a nie mladé baby.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Náš „takmerdôchodca“ Fujara si popiskuje, to ohlasuje blížiaci sa koniec pracovnej doby. Bol to OK deň, už len zohnať Schumachera, nech mi pripraví veci na zajtra, bez toho sa nepohnem. Kde len trčí...aha, tam je, zasa sa háda s Ropuchou o ligových výsledkoch. Kvákajú a predbiehajú sa jeden cez druhého. Čo už.

Odvoz nás vysadí pri obchode. Vitamín sa poberie do lekárne ako vždy. Vraj aby prekonal jesenné chrípkové obdobie. Na jar ho skolí alergia...

Milujem svet prezývok.

Pavol Horňák

Pavol Horňák

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Bloger sa narodil v Nitre (*1981) kde o 23 rokov neskôr vyštudoval anglický jazyk+literatúru v kombinácii so žurnalistikou. Vždy vedel čo chce a nikdy sa mu k tomu nechcelo, tak vedie rôznorodý život. V písaní vyznáva "slovný fitnes". Aktuálne je hlavne otec a manžel. Zoznam autorových rubrík:  rozprávkyvšemožnépoviedkypoézia

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu