Ako zariadiť útulnú a modernú obývaciu izbu?

Písmo: A- | A+

Zariadiť obytný priestor je naozaj tvrdým orieškom, ak chcete, aby ste mali všetko pekné, útulné a zároveň aj praktické na bežné používanie.

Medzi finančne najnáročnejšie miestnosti určite patria kuchyne a kúpeľne, no nevyhnutné je investovať aj do miestností kde trávime najviac času. Konkrétne ide napríklad o obývaciu izbu alebo spálňu. Ako zariadiť moderne a útulne vašu obývačku?

Nábytok

 Medzi jednu z najdôležitejších súčastí samotného priestoru obývačky patrí jednoznačne nábytok. Špeciálne je dôležité sa zamerať na výber kvalitnej sedacej súpravy. Tá je totiž centrom celej obývačky a trávime na nej čas osamote aj s našimi blízkymi, preto by mala byť dostatočne priestranná a aj pohodlná. Kvalitný materiál zas zaručí jej dlhú životnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

 Okrem sedačky je nevyhnutné umiestniť do obývačky aj nejaký úložný priestor. Medzi najobľúbenejšie úložné priestory do obývacej izby patria určite komody. Sú totiž nesmierne praktické a tiež aj estetické. Viete si ich vybrať v rôznych prevedeniach a aj veľkostiach, aby boli presne prispôsobené vašim preferenciám. Rovnako je dobré voliť aj skrinku pod televízor, najlepšie tiež s úložným priestorom. Niektorí ľudia preferujú obývačku aj s knižnicou.

Útulne, prakticky a moderne

 Zariaďovanie však zväčša nekončí len základným nábytkom. Na to, aby samotná obývačka vyzerala útulne a moderne, je dobré zvoliť aj dekorácie. Veľmi obľúbené sú aj praktické a moderné stojace lampy. Poskytujú zdroj tlmeného svetla na strávenie útulných večerov pri knižke alebo televízore. Rovnako vyzerajú nesmierne útulne a sú aj nadčasové a moderné. Siahajte po neutrálnych farbách a voľte do nich žiarovku s teplým osvetlením. Ak chcete aby priestor vyzeral moderne a útulne snažte sa voliť neutrálne farby a čisté povrchy. Tie potom doplňte o koberce, deky, vankúše a iné dekorácie na docielenie útulného vzhľadu.

Skryť Zatvoriť reklamu