Ako si vybrať dobrú tlačiareň?

Tlačiareň je v súčasnosti už nevyhnutnou súčasťou našich kancelárií. Výber tlačiarne nie je vždy jednoduchý. Je dôležité zameriavať sa na množstvo parametrov, ktoré ukazujú kvalitu tlače ale aj samotné technické prevedenie konkrét

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V tomto článku vám prinášame základné charakteristiky tlačiarní, ktoré vám môžu uľahčiť výber kvalitného produktu.

Technológie tlače

Technológia tlače je hlavným aspektom podľa ktorého jednotlivé tlačiarne rozdeľujeme. Existujú ihličkové, atramentové, či laserové tlačiarne. Ihličkové tlačiarne majú síce lacnú prevádzku, avšak dnes už patrí medzi zastarané technológie. Je to najmä kvôli zlej kvalite tlače a celkovej hlučnosti.

Atramentové tlačiarne sú, čo sa týka tlačenia, omnoho prijateľnejšie. Ponúkajú kvalitnú formu tlače s uspokojivým rozlíšením. Avšak nevýhoda spočíva predovšetkým vo väčších prevádzkových nákladoch. Ich náplň cartridge, nemá veľkú životnosť a taktiež teda samotné tlačenie nemá toľkú životnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Laserové tlačiarne predstavujú jednoznačne najkvalitnejšiu formu tlače. Sú však menej obľúbené najmä kvôli vyššej pôvodnej investícii. Avšak ich náplne majú dlhú životnosť a technológia predstavuje vysokú kvalitu tlače. Samotná technológia sa zameriava na čo najpresnejšie rozlíšenie.

Na čo tlačiareň potrebujete?

Pri výbere tlačiarne je dôležité sa zamerať aj na potreby, ktoré od tlačiarne vyžadujete. Pokiaľ tlačíte jednoduché dokumenty bez obrázkov v malom množstve, môžete si pokojne vystačiť s atramentovou tlačiarňou. Do väčších spoločností, či pokiaľ tlačíte viacero fotografií, či grafiky, určite siahnite po laserovej tlačiarni.

SkryťVypnúť reklamu

Ktorá tlačiareň teda vyhrala?

Čo sa týka výhod vo všetkých oblastiach jednoznačne dominuje laserová tlačiareň. Ide o prístroj s veľmi kvalitnou tlačou, malými nákladmi, bezdrôtovým pripojením a dlhou životnosťou. Pri výbere by ste však mali zohľadniť aj vaše osobné potreby a prispôsobiť výber vašim podmienkam, či už v práci alebo domácnosti.

Zároveň pri výbere natrafíte na množstvo značiek a dizajnových prevedení. Samotný výber je dobré konzultovať s asistentom predaja, či iným odborníkom. Snáď ste základ pre váš nákup nadobudli už z tohto článku a kúpite tak kvalitnú tlačiareň podľa vašich predstáv a potrieb.

Andrej Hossa

Andrej Hossa

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Ahojte, som mladý chalan z Bratislavy, ktorý má rád počítače, internet, IT trendy, biznis a astronómiu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu