Happy corporate family.

Písmo: A- | A+

Porada nášho manažérskeho teamu. Za vrchstolom sedí BigBoss., po jeho pravici Šéf, ľavici Malýšéf, a ešte kadejako a poprehadzovane Madam, Cicuša, Lolo, skupinka bezmenných a Ja. Všetci, okrem BigBossa máme kŕče v bruchách. BigBoss podrobuje preukrutnej kritike všetkých zúčastnených. Jej intenzita závisí od množstva činiteľov, z ktorých niektoré sú premenné. Dôvodom je stagnácia rastu, a ako je dobre známe, rast by mal neustále rásť. No nerastie. Jediné, čo rastie spoľahlivo sú naše vredy a srdcové arytmie.

Závažnými dôvodmi diania na poradách sú fakty, že medzi kategóriou omyl a nekompetencia je štatisticky často znamienko - rovná sa. Medzi nekompetenciou a funkciou je to +/- vyrovnané a medzi funkciou a funkčnosťou je veľká neznáma. BigBoss sa nikdy nemýli. Ak sa aj mýli, netreba o tom rozprávať, pretože jediný, kto môže posúdiť omylnosť je on sám (alebo správna rada mimo územia republiky, ďaleko za oceánom, ktorú nikto nikdy nevidel (a ani neuvidí)).

Šéf robí takmer všetko uspokojivo. Keby to tak nebolo, musel by sa ho BigBoss. zbaviť a vysvetliť svojej manželke, prečo vyrazil jej bratranca, úspešného aj v politike, čím by firma hypoteticky mohla prísť o výhľadové štátne zákazky. Malýšéf robí vcelku uspokojivo. Musí to tak byť, pretože Malýšéf de facto vykonáva funkciu šéfa a Šéf by nemohol chodiť na dovolenky tak často, ako chodí.

Kým sledujem sýtomodrodýholakovanú vzorku obrieho stola za 24990,-€bez DPH (predmet firemného tajomstva) a zvažujem, koľko váži, Madam prednáša svoju analýzu o analýzach. Jej analýza šokujúco odhaľuje príčiny príčin, a je vypracovaná natoľko kvalitne, že pracovníci jej oddelenia (ktorí analýzu po nociach vyhotovili) si plne zaslúžia svoju Vianočnú igelitku, v ktorých bude vanilkový keksík s logom firmy.

Odmena pre Cicušu bude vyššia. Jednak je to mrcha, od prírody mazaná v zákulisných ťahaniciach, ale v neposlednej miere poskytuje potešenie Malémušéfovi nad rámec zákonníka práce. Nevie sa to s určitosťou, pretože obaja sú sfingy, no Betka z druhého poschodia ich nejak odhalila, povedala to Zuze, tá zase Peťovi a on mne. Chudák Lolo.

Lolo netuší, že Madam dá na Cicušu v personálnych otázkach, pretože si je vedomá jej iskrivej telesnosti s Malýmšéfom, a že jeho flek bude po skončení kontraktu posunutý Cicušinej spojenkyni, ticho schválenej Šéfom, keď bol spolu s Malýmšéfom a jeho tehotnou manželkou v Chorvátsku.

Všetkých nás trápi nedostatok disciplíny. Baby z oddelenia na treťom poschodí začali nosiť náušnice v nefiremnej farbe, Jožo od IT prehlásil, že predpisy číslo 13 až 26 na obežníku sú úplné kktiny a zo skladu zmizla kopírka. Je najvyšši čas na novú tajnú sociometriu vykonanú počas povinného jesenného team buildingu, na ktorom sa Šéf prezlečie za ženu a všetci budú nadšene tlieskať. Osud mnohých visí na vlásku, je nutné rozlúčiť sa s neprispôsobivými a prijať aspoň poltucet východniarov vďačných za príležitosť. Čakajú nás aj dve školenia. Prvé - o úsmeve pri styku so zákazníkom. Druhé - o hrozbách terorizmu.

Bezmenný, čo sedí vedľa do mňa drgol. Je čas predniesť referát o firemnej kultúre. Použijem toľko cudzokrajných slov koľko vládzem, ale je to neistý boj, som totiž Lolov človek. Veď ja by som mu aj povedal o Cicušinom pláne, ale nemal ma pred Madam nazvať babrákom. 

Obrázok blogu
(zdroj: http://picoviny.sk/picovina/radsej-ten-mcdonalds/)
Skryť Zatvoriť reklamu