Pri príležitosti okrúhleho výročia.

Písmo: A- | A+

Súdružky a súdruhovia, som potešený, že i ja, drobný občan, sa môžem pripojiť k zástupu pracujúcich, dôsledne podporujúcich generálnu líniu ústredného výboru Spojených štátov európskych. V dňoch, kedy Slovensko oslavuje členstvo v spoločnej náruči šťastných národov Európy sa však bohužiaľ ozývajú aj kritické hlasy. Je namieste otázka, či je správne dovoliť týmto spiatočníckym reakčným kruhom šíriť bludy, pretože, povedzme si pravdu, realita predčí aj najoptimistickejšie očakávania a náš spoločný sen sa plní.

Slovenský prezident Ivan Gašparovič v mene vďačných občanov odovzdáva najvyššie štátne vyznamenanie predsedovi ústredného výboru, Martinovi Schulzovi.Slovenský prezident Ivan Gašparovič v mene vďačných občanov odovzdáva najvyššie štátne vyznamenanie predsedovi ústredného výboru, Martinovi Schulzovi.SITA

Komunisti nám zanechali štát s nebezpečne nízkou zahraničnou zadĺženosťou. Roky usilovnej práce však priniesli sladké plody a tak sa dnes našťastie môžeme pochváliť dlhom, ktorý stúpol 30 násobne. Deficit verejných financií je v celej Európe motorom budovateľského pokroku zaručujúci dlhodobú prosperitu. Pán predseda ústredného výboru Schulz veľmi správne zhodnotil oportunistické váhanie nášho nevzdelaného, netolerantného a nesolidárneho národa, ktorý odmietal dobrovoľne prispieť Nemeckým bankám a zbrojárskemu priemyslu v kauze Grécko, a tak túto hrubú ideovú nevyspelosť trefne označil za HANEBNÚ.

Každý v našej domovine jasne vidí, že reč čísiel neklame. Desaťročie členstva v SŠE sa nesie v znamení nevídaných budovateľských úspechov. Životná úroveň, kultúra i politická kultúra ohromujúco stúpla a spolu s ňou narástli i platy. Pekných 70% je iba začiatok. Dve tretiny národa vďačne oceňuje skutočnosť, že jeho plat sa zmestí do hodnoty jednej eurobankovky. Ide o praktickú výhodu. Môže si tak svoju plácu stočiť do tenkej rolky a ukryť ju na bezpečné miesto. Najmarkantnejším bonusom nášho členstva v kruhu slobodných národov Európy však je, že dnes, keď už v obchodoch dostať banány a pomaranče môže drobný Slovák slobodne cestovať po celom kontinente 365 dní v roku.

Koniec štátnej suverenity mnohým občanom priniesol nesmiernu úľavu. V boji s korupciou a korporátnym klientelizmom sa na našu stranu pridala posila 300tisíc úradníkov, kladúcich službu euroobčanovi na najvyšší piedestál. Sú to predsa oni, kto vidí spoločenské procesy budovania lepšej spoločnosti v širších kontextoch, sú to oni, kto vie lepšie ako my, čo je pre nás lepšie.

V našom heroickom boji za svetlé zajtrajšky nie sme osamotení. Po našom boku stojí starší, skúsenejší brat, Spojené štáty americké, obľúbené v civilizovanom svete najmä vďaka dlhoročnému šíreniu mieru a demokracie. V ostatnej dobe sa v reakcionárskych kruhoch ozvali kuvičie hlasy poukazujúce na odpočúvanie európskych politikov agentúrou NSA. Ideologicky nezrelí kritici nechápu, že priateľ nie len dôveruje, ale i preveruje, že fakľa pokroku v rukách sochy slobody vyžaduje jednotné sústredenie, a že základné demokratické princípy vyžadujú ochranu.

Udalosti na Ukrajine jasne poukázali na správnosť vytýčenej cesty. Otcovia našej novej eurovlasti, najvyššie eurostranícke eurovedenie v nijakom prípade nestrpia prejavy militantného nacionalizmu a neonacizmu, a nikdy sa neznížia ku spolupráci s nimi.

 

Drahí spoluobčania, súdruhovia, blížia sa voľby do EP. Strašiak alternativizmu, skepticizmu a drzého voľnomyšlienkárstva obchádza našu eurovlasť. Medzi 333timi kandidátmi nájdeme aj zopár zblúdilých oviec. Navrhujem preto voliť jednotnú platformu správnej cesty, zastúpenú našimi osvedčenými súdruhmi, Dzurindom a Kukanom. Európu si rozvracať nedáme! Vpred v boji za záujmy pracujúceho ľudu!

Skryť Zatvoriť reklamu