Rozdávaj viac lásky

Je na kolenách, nohy odmŕzajú a on hovorí: „ Rozdávaj viac lásky.“ Ľudia okolo mňa si ju zaslúžia. A ak si ju aj nezaslúžia, potrebujú ju. Každý chce byť milovaný. Aj keď ešte nie všetci o tom vedia. Milujeme a nežijeme iba pre seba. Nevystrašia nás tak vákuové stavy. Občasná alebo sýta linka na líci začne žiariť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zvykneme sa nevedomky klamať. Vravieť, že šťastie sa konečne unavilo. To sme iba poriadne prepláchli oči, vyčistili uši a obliekli sa do farieb. Pritom obľúbená je stále čierna.

Rovným perám vyťahujeme kútiky dohora. Pritom nie svoje. Niekedy sa treba poriadne zapotiť alebo použiť acetón na rozpustenie lepidla. Nemusia to vrátiť, ale aj vaše budú hore. Potom je už iba na nemej tvári a zatiahnutej lúke. Pretrhne potravinový reťazec duší alebo sa stiahne do kúta s láskavými kvapkami? Oči kňučia, cítia vyprchanie ich účinku. Hlasno závidí kútikom tam hore. Pritom je úplne ticho. Čo teraz? Padať, vstávať alebo ostať bosý a nahý v búrke sám?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práve preto, že tu nie sme na suchej púšti ako prst, sejeme pšenicu alebo šliapeme po burine. Aj zo zlatého klasu môžeme spraviť šťavnatý koláč na cestu. Aj na burine môžeme rozložiť bielu plachtu a hádať na nej zvieratá na nebi. Keď zaprší, zmokneme. Keď vypečieme múku, nebudú koláče ani chlebík. Netreba utekať do tienistého kúta. Díleri láskavých kvapiek zrazu nie sú.

Mokla. Evine rúcho v požičovni nemali. Nevedomky klamala a šepkala si, že ľúbi. Narážala do vákuových stien a živorila zo závistlivých príbehov a sýto modrých tónov. Unášali do sladkokyslej minulosti a neobrúsenej budúcnosti. Prítomnosť sa časom prestala chvieť.

SkryťVypnúť reklamu

Skúšala mäkké láskydrogy po kútoch. Postupne sa lieči. Neverila, že raz bude treba. Odhalila dlhodobého dílera.

Príjemne páli slnko. Započúvala sa do svojej piesne. Pritom pozorne číta z otvorenej knihy. Na medziriadky si však berie lupu. Baví ju to, aj keď sú pery rovné alebo líca rosí hmla. Obrázky nie sú vždy také, ako ich vidíme v hľadáčiku. Ale to nás učili už v škôlke. Kakao s kožkou. Ešte teraz sa šplhá žalúdok.

Zistila, že je netypická bobula. Aj trpká, kyslá, bez chuti. V poslednom čase aj sladká. Pritom podobné môžeme zbadať v záhrade alebo na trhu. Netreba ich hľadať. Táto nedá ochutnať každému.

SkryťVypnúť reklamu

Nemilovala, nevedela, čo je číra blízkosť. Keď to viete, pečte, ukazujte na nebo. Oni to potrebujú, aj keď si nezaslúžia. Najskôr nepoďakujú. Vy sa nasýtite a oni časom zistia, že si zahryzli. To je tá droga. Tá láska. Tak vše družná.

Adriana Hricková

Adriana Hricková

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

stále sa nachádza.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu