Dobré ráno, pán podpredseda Vážny

Minulý víkend sa oficiálne začala jar. A tak, ako sa medvede prebúdzajú zo zimného spánku, prebudil sa aj podpredseda vlády Ľubomír Vážny. S plnou vážnosťou zareagoval platenou správou na poslaneckú iniciatívu KDH, ktorou chceme ochrániť subdodávateľov, malých podnikateľov a živnostníkov, zväčša otcov a živiteľov rodín, pred staronovým problémom - neplatením za vykonané práce alebo dodaný materiál.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na Slovensku opäť prichádza „móda“ neplatenia faktúr. Veľké firmy, ktoré často získavajú zákazky od štátu alebo z eurofondov, zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu, vydierajú svojich subdodávateľov, alebo im rovno neplatia za vykonané práce alebo materiál. Takto si vytvárajú nadštandardný zisk na ktorý boli ešte donedávna zvyknutí pri predražených verejných zákazkách.

Nečudujem sa, že Ľubomír Vážny nesúhlasí s predloženým návrhom zákona. Ide totiž často o veľké spoločnosti, obyčajne sponzorov Smeru, ktoré si arogantným spôsobom neplnia svoje záväzky voči subdodávateľom. Môj návrh totiž diskvalifikuje takéto firmy z možnosti zúčastniť sa do budúcnosti na verejnom obstarávaní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O potrebe prijatia zmien v zákonoch na ochranu subdodávateľov, malých firiem a živnostníkov, sa tento týždeň vyjadrili aj odborári z Odborového zväzu KOVO a zamestnávatelia z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení, ktorí plánujú na rokovaniach tripartity viac diskutovať o úpravách, ktoré by na Slovensku pomohli firmám, ktoré majú problém s uhrádzaním faktúr zo strany objednávateľov a odberateľov tovarov. Iba podpredseda vlády pre investície je proti.

Ján Hudacký

Ján Hudacký

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda Hospodárskeho výboru NR SR, poslanec NR SR za KDH.Môj web: www.hudacky.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu