Ficov kočovný cirkus v Ubli

Ako inák nazvať rozhodnutia vlády na výjazdovom zasadnutí vlády v Ubli o podpore najchudobnejších okresov ak nie výsmechom tým, ktorí doslova denno-denne živoria. Najväčšia položka – 443.000 eur je totiž navrhnutá na rekonštrukciu mestskej športovej haly v Snine. Ďalších 350.000 eur má dostať prešovský samosprávny kraj na vybudovanie tréningovej haly s umelou ľadovou plochou. Netvrdím, že ľudia tohto ťažko skúšaného regiónu nepotrebujú aj športové vyžitie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Väčšina okresov na severovýchode prešovského kraja však dlhodobo trpí vážnym nedostatkom pracovných príležitostí a miera nezamestnanosti je ďaleko za hranicou 20%. Mladí ľudia, nenáchadzajúci doma takmer žiadne uplatnenie, zúfalo odchádzajú za prácou do zahraničia, v lepšom prípade mimo región. Kolabujúce hospodárstvo, vyľudnené dediny a upadajúce mestá sú výzitkou politiky terajšej vlády voči najzaostalejšiemu regiónu na Slovensku. A nezmení sa to ani po návšteve vlády začiatkom tohto týždňa.

Preto som Robertovi Ficovi v parlamente počas jeho odvolávania z funkcie predsedu vlády pripomenul, aby pri návšteve Uble nezabudol povedať občanom, prečo jeho minister dopravy po nástupe do funkcie v roku 2012 zrušil pripravovanú rýchlostnú komunikáciu R9, ktorá by spájala krajské mesto Prešov s Ubľou. Táto cesta by okrem zlepšených podmienok pre mobilitu občanov za prácou, priniesla hospodársky rozvoj, zatraktívnila by región pre podnikanie a cudzích investorov, priniesla by ľuďom viac práce doma. Zmanipulované dáta o nízkej intenzite dopravy na tomto úseku nepresvedčia už ani len sviatočných šoférov zo zapadného Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Požiadal som tiež premiéra, aby tiež vysvetlil týmto ľuďom, prečo vláda v roku 2012 rozhodla začleniť do programu rozvoja diaľníc a rýchlostných ciest namiesto cesty R9, rýchlostnú cestu R8, ktorá bude spájať Nitru s Topoľčanmi. „Verím“, že títo by pre toto rozhodnutie našli iste porozumenie. Veď sa predsa jedná o rodisko pána premiera.

Pán premier asi nemal dostatok odvahy povedať týmto ľuďom pravdu o jeho úprimnosti pri znižovaní medziregionálnych rozdielov a systémových riešení skutočných problémov tohto zaostávajúceho regiónu. Zasadanie vlády Roberta Fica v Ubli bolo preto len ďalším pokračovaním jeho kočovného populistického cirkusu pre ešte stále dostatočne dôverčivé obecenstvo na Slovensku .

SkryťVypnúť reklamu

Ján Hudacký

Poslanec NRSR za KDH

Bývalý štátny tajomník na MDVRR SR

Ján Hudacký

Ján Hudacký

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda Hospodárskeho výboru NR SR, poslanec NR SR za KDH.Môj web: www.hudacky.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu