Nečakaní porazení v prezidentských voľbách

Prvá myšlienka, že kto sú porazení vo víkendových voľbách, je jasná: Šefčovič, Fico, SMER, SNS, atď. Ale prekvapujúco rovnako zdrvujúcu prehru utrpeli ešte dva subjekty, ktorých prehra sa v oslavnej nálade stratila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Postavili sa proti nej
Veľa predstaviteľov koalície sa mediálne postavilo proti Zuzane Čaputovej a sú tak zjavní porazení. Okrem Maroša Šefčoviča to boli aj Robert Fico, Peter Pellegrini, Andrej Danko, Eduard Kukan, a mnohí ďalší. Ale vedeli ste, že do Čaputovej sa navážalo oveľa viac politikov?

Zabudnutí porazení
Proti Zuzane Čaputovej bojovali aj v opozícii. Sulík povedal, že jej kandidatúra zvyšuje šance kandidátov mafie a extrémizmu[1]. Podpredseda SaS tvril, že nemá šancu lebo je žena a je rozvedená[2].Poslankyňa liberálnej SaS vyčítala Čaputovej, že je liberálna[3]. Igor Matovič zas ukázal tabuľku, že Zuzana Čaputová so Šefčovičom v druhom kole prehrá[4].

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opozícia sa k nej teda pridala až po tom, čo tieto útoky zlyhali, Čaputová začala v prieskumoch vyhrávať a opozícia sa tak v pude sebazáchovy rýchlo postavila za novú rastúcu hviezdu a zapudila svoje vlastné slová a kritiku.

Druhá prehra v sérii
Pre SaS a OĽANO ide už o druhú prehru v sérii. Podobne si tieto strany rozdelili pozície na bratislavskom magistráte, spravili koalíciu, postavili spoločného kandidáta, dokonca si Sulík, Matovič, Kollár a Hlina podali spolu ruky[5], aby nakoniec prehrali s Matúšom Vallom. Pre tento opozičný blok tak ide už o druhú prehru za sebou. A to napriek tomu, že sa snažili spojiť a postupovať spolu.

SkryťVypnúť reklamu

Nervozita
Zlá a kúsavá atmosféra tak zavládla nielen v koalícii, ale aj v opozícii. Slovensko možno stojí pred veľkou zmenou v zložení parlamentu. Mýslite si to aj vy?

______
[1] https://www.ta3.com/clanok/1148122/caputova-po-dobrych-cislach-nekonci-sas-stavila-na-mistrika.html
[2] https://www.facebook.com/lubomir.galko.7/posts/10215239876283392
[2] https://www.facebook.com/fungujucezdravotnictvo/posts/2095937443824670
[4] https://slovensko.hnonline.sk/1890473-matovic-zverejnil-najnovsi-prieskum-chce-aby-sa-caputova-vzdala
[5] https://www.webnoviny.sk/video-strany-sas-olano-sme-rodina-podporia-jana-mrvu-v-kandidature-na-primatora-bratislavy/

Roman Hurtaj

Roman Hurtaj

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zamýšľam sa nad Slovenskom. Chcem sa o svoje myšlienky podeliť a získať cez blogy spätnú väzbu na ne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu