Štiepenie SAS je oficiálne

Rozkol v strane Richarda Sulíka nabral na obrátkach a vzbúrenci sa rozhodli založiť si platformu. Ako tvrdia, zatiaľ v strane ostávajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Ale...
Problém je, že na Slovensku platformy vedú k štiepeniu. Vymenujem aspoň niektoré:
- SDKÚ: "Slobodné fórum" [1]
- Sieť: "Za zodpovednú politiku" [2]
- SAS: "Liberálna dohoda" [3]
- KDH: "Alfa" [4]
- atď.

Verím rebelom, že zatiaľ z SAS ešte neodchádzajú. Čakajú ich voľby a ich materská strana je najlepšia voľba ako sa dostať do parlamentu. Na päť mesiacov pravdepodobne zavládne ostražité prímerie.

Po voľbách
Čo sa ale stane po februári? Podpredsedovia SAS spochybňujú dnešné predĺženie mandátu vlastného predsedu. Do volieb to riešiť nebudú, ale ako sa s tým vysporiadajú neskôr? Dnešným kongresom a truc-tlačovkou sa napätie v SAS formalizovalo. Teraz už len musíme počkať, či dôjde k otvorenému konfliktu ešte pred voľbami.

______
[1] https://domov.sme.sk/c/2747268/personalne-zmeny-vo-vladnej-koalicii-od-roku-2002.html
[2] http://www.teraz.sk/slovensko/vzburenci-zo-siete-nevylucuju-spojen/212632-clanok.html
[3] https://www.cas.sk/clanok/248264/koniec-strany-sas-kollarovci-odisli-zakladaju-liberalnu-platformu/
[4] https://www.webnoviny.sk/radoslav-prochazka-predstavil-novu-platformu-alfa-v-kdh/

Roman Hurtaj

Roman Hurtaj

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zamýšľam sa nad Slovenskom. Chcem sa o svoje myšlienky podeliť a získať cez blogy spätnú väzbu na ne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Marian Nanias

Marian Nanias

276 článkov
INESS

INESS

109 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

147 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu